santhal
12.10.09,12:29
dobrý den,vytrhli mi dnes zub múdrosti,napchali mi tam nejakú gázu alebo čo..chcem sa spýtat,to si mám sama vytiahnut??? a ako..bo zubár mi už nekázal príst..mám to celé ešte strpnuté,robil mi to pred dvomi hodkami,ešte stále to krváca..
Stanislav 1975
12.10.09,10:31
dobrý den,vytrhli mi dnes zub múdrosti,napchali mi tam nejakú gázu alebo čo..chcem sa spýtat,to si mám sama vytiahnut??? a ako..bo zubár mi už nekázal príst..mám to celé ešte strpnuté,robil mi to pred dvomi hodkami,ešte stále to krváca..

Dokiaľ ti to bude krvácať,tak gázu nechaj tam a keď to prestane krvácať ,tak ju možeš vybrať...:cool:
SMarti
12.10.09,11:06
Mne tiež trhali obidve osmičky dole. Prvá bol horší prípad, mala som tam aj stehy a ešte týždeň a pol mi každý druhý deň dával čeľustný chirurg gázu s čajovníkovým olejom. Druhá osmička bola v pohode, ešte v ten deň mi tá gáza sama vypadla. Držím palce, nech sa to rýchlo zahojí.
feron
12.10.09,11:06
dobrý den,vytrhli mi dnes zub múdrosti,napchali mi tam nejakú gázu alebo čo..chcem sa spýtat,to si mám sama vytiahnut??? a ako..bo zubár mi už nekázal príst..mám to celé ešte strpnuté,robil mi to pred dvomi hodkami,ešte stále to krváca..ľudia, načo sú lekári, keď sa ich nepýtate otázky, ako táto? ja viem, nezvyk, lekári sami nepovedia navyše ani slovo (nie všetci), ale bez tlaku pacienta na informácie sa to ani nezmení, pýtajte informácie od lekárov, vedia lepšie odpovede ako vaše okolie:)
Stanislav 1975
12.10.09,11:07
dobrý den,vytrhli mi dnes zub múdrosti,napchali mi tam nejakú gázu alebo čo..chcem sa spýtat,to si mám sama vytiahnut??? a ako..bo zubár mi už nekázal príst..mám to celé ešte strpnuté,robil mi to pred dvomi hodkami,ešte stále to krváca..

A keď nevieš ako to vybrať a si z Ba,tak ja ti to vyberiem...:D:D:D
santhal
12.10.09,11:08
ľudia, načo sú lekári, keď sa ich nepýtate otázky, ako táto? ja viem, nezvyk, lekári sami nepovedia navyše ani slovo (nie všetci), ale bez tlaku pacienta na informácie sa to ani nezmení, pýtajte informácie od lekárov, vedia lepšie odpovede ako vaše okolie:)

ano máš pravdu,no prvý krat mi trhali,navyše som tehotná, takže panika takáááá že si fakt nič nepamatám..
AtaH
12.10.09,11:09
Z vlastnej skusenosti/uz nemam 3 osmicky/:
kym to krvaca, nechaj gazu, nijako do toho neryp ani ked gazu vyberies, ber B komplex, rychlejsie sa ti to zahoji, prikladaj lad zvonka na lice, napr. obaleny vo vreckovke. Daj si nieco od bolesti a ak sa da, chod si lahnut. Prajem, aby bolo cim skor po probleme!
Hansa
12.10.09,11:41
...z akého dôvodu sa trhá zub múdrosti?
Fakt neviem.
BXLmiami
12.10.09,12:27
:) ten lekár to určite povedal,ale v tom strese pacient nevie ani ako sa volá.Veľa krát som to zažila,pacient telefonuje a pýta sa na to,čo som mu vysvetlila X krát,ale to tak býva.A zub mudrosti sa trhá hlavne vtedy,ak zle rastie a je predpoklad,že časom narobi podstatne väčšie problémy.Alebo preto,že je už pokazený ked rastie.No,ten lekár jej to v gravidite určite netrhal z pasie.
stonka
12.10.09,12:32
Aby sa ti to rýchlejšie zahojilo, vyplachuj si to precedeným harmančekovým vývarom.
elaurie
12.10.09,12:49
Aby sa ti to rýchlejšie zahojilo, vyplachuj si to precedeným harmančekovým vývarom.

Len pozor s tými výplachmi, začni s nimi až neskôr, keď už v rane nebudeš mať krvavý hlien (ten je tam totiž potrebný, nesnaž sa ho vyplachovaním nejak zbaviť...). Ak by si po 3-4 dňoch cítila, že niečo nie je v poriadku, vkľude choď za zubárom, keď nič iné, aspoň Ti to prepláchne a dá Ti tam niečo hojivé...
terezamaria
12.10.09,13:08
Aby sa ti to rýchlejšie zahojilo, vyplachuj si to precedeným harmančekovým vývarom.

Vyplachuj až na druhý - tretí deň, keď to už vôbec nebude krvácať. Výborný je aj šalviový odvar.
santhal
12.10.09,14:44
...z akého dôvodu sa trhá zub múdrosti?
Fakt neviem.

ahoj,no ja mám zatial všetky zubky,aj tento bol zdravý,ved sa ešte len prerezával,ale tak neštastne krivo tlačil na dasno...kedže tam mohol vzniknút zápal,infekcia,na ktoré by so musela brat antibiotika,čo teraz ked som tehotná nemožem,musel von..
santhal
12.10.09,14:47
dakujem všetkým za rady a záujem..
buchač
12.10.09,19:14
...z akého dôvodu sa trhá zub múdrosti?
Fakt neviem.

Napríklad aj z toho , že rastú nakrivo , tým poškodzujú líce zo strany dutiny a tým pádom je to škaredo rozdrásané a ani jesť sa nedá poriadne ....moja dievka takto prišla o obe spodné ...
Hansa
13.10.09,04:22
...z akého dôvodu sa trhá zub múdrosti?
Fakt neviem.

...pýtala som sa z toho dôvodu, že aj mne v dooooooosť pokročilom veku rástol zub múdrosti. Teraz som si naň spomenula. Ale nejak sme si zvykli na seba, nezavadzia mi, aj keď je navyše.
mimotemy...a ja že to preto mi narástol, aby som už rozum dostala :);)
cowboyka
13.10.09,05:07
no tak to je ešte celkom fajn, mne ťahali dve osmičky - mala som jednu von a druhá sa tlačila - som asi skúšobný králik, lebo sama moja zubárka bola mnou prekvapená, keď videla ďalší zub pod zubom, no nakoniec išli von obe a musel ísť aj ďalší a bolelo to veľmi dlho, ale potom sa to nakoniec všetko ustálilo. Dokonca môžeš si dať aj ascorutin - to neublíži ani bábätku.