bazalka
12.10.09,13:05
Dobrý deň,SP ukončila kontrolu (obdobie 10 rokov :D), prišlo rozhodnutie z ktorého vyplýva:
1.) 10 EUR úhrada riadneho poistného za rok 2002,2003. Ako to správne zaúčtovať?
2.) máme preplatok , ktorý odrátam od budúcej povinnosti
Poraďte ako zaúčtovať správne
Dík:)
Johanka
12.10.09,11:14
A stav v účtovníctve ? Evidujete záväzok - pohľadávku ? Teraz ma napadlo - ako môžete mať aj nedoplatok aj preplatok ?
Zoltán Kovács
12.10.09,11:19
A stav v účtovníctve ? Evidujete záväzok - pohľadávku ? Teraz ma napadlo - ako môžete mať aj nedoplatok aj preplatok ?

mimotemy Johanka v SP je všetko možné. Mám taký istý prípad. Preplatok cez 1000 eur, a nedoplatok 16 eur. A požadujú zaplatenie nedoplatku. Alebo také prípady, že evidujú tzv. "mrtvé duše" v rôznych firmách. Pošlú zoznam rodných čísiel, ktoré podľa nich sú registrované v danej firme. Podľa r.č. skontroľujem zamestnancov (aj bývalých), ani jedno r.č. nesedí. Keď zavolám, že nech dajú aspoň k tým r.č. aj mená, tak odpoveď... "v systéme k r.č. nie je priradené meno". A daj to do poriadku..... veď ani fiktívnu odhlášku nevieš urobiť, keď nemáš aspoň meno. ;)
bazalka
12.10.09,11:24
veď práve..prebrala som účto v roku 2007 a neevidoval sa ani preplatok, ani nedoplatok...no čo stým...