jkl2n
12.10.09,13:09
Zdravim,

chcem sa opytat ako postupovat v pripade, ze sme vlastnici pozemku (buduci), ale k nasmu pozemku vedie pristupova cesta (nespevnena), ktora patri mestu a je vedena ako orna poda. Je mozne poziadat obec o vytvorenie pristupovej cesty, alebo to treba riesit inac. Diky za pripadne odpovede.
jkl2n
13.10.09,08:38
trochu som poopravil otazku, mozno to bude jasnejsie a mozno sa najde aj nejaka ta odpoved, diky ;-)
ciners
13.10.09,08:51
Ja by som sa na prvy pokus porozpraval so starostom. Mozno nieco splasia z eurofondov,v inom pripade to moc dobre nevidim, aj ked len kusok cesty je pre obec dost draha vec, ked nemaju ani na financovanie skol.
Chobot
13.10.09,08:52
Zdravim,

chcem sa opytat ako postupovat v pripade, ze sme vlastnici pozemku (buduci), ale k nasmu pozemku vedie pristupova cesta (nespevnena), ktora patri mestu a je vedena ako orna poda. Je mozne poziadat obec o vytvorenie pristupovej cesty, alebo to treba riesit inac. Diky za pripadne odpovede.

V prvom rade sa spýtajte na MÚ, či majú záujem tú cestu vybudovať. Skôr predpokladám, že nie (súčasný stav nedostatku fin. prostriedkov na rozvoj), preto ak chcete tam mať cestu, budete to musieť riešiť ako iní investori, čo chcú stavať rodinné domy - cestu vybudovať na vlastné náklady a darovať mestu do správy.
jkl2n
13.10.09,09:44
s tym vybudovanim na vlastne naklady by nemal byt problem, nie je to az taka velka plocha. Moze ale MU povedat ze tam cestu (spevnenu) nechce?
P.S. teraz tuto nespevnenu cestu uz vyuziva jeden dom ako pristupovu cestu.
Chobot
13.10.09,10:00
s tym vybudovanim na vlastne naklady by nemal byt problem, nie je to az taka velka plocha. Moze ale MU povedat ze tam cestu (spevnenu) nechce?
P.S. teraz tuto nespevnenu cestu uz vyuziva jeden dom ako pristupovu cestu.

Možné je všetko, ja nepoznám zámery územného plánu rozvoja ani zámery starostu obce. Treba s nimi dať reč a uvidíš.