slavuska
12.10.09,15:18
Dobrý deň.
Chcela by som sa opýtať, čo potrebujem na to, aby som mohla vypracovávať a následne faktúrovať vypracovávanie daňových priznaní z príjmov? V živnostenskom zákone som to nejako nikde nenašla.
Ďakujem.
hanelie
12.10.09,13:57
vedenie účtovníctva - ohlasovacia živnosť voľná
slavuska
12.10.09,14:07
Viem, že niekedy na vypracovávanie daňových priznaní bola podmienka vysoká škola, alebo prax, alebo dokonca to mohol robiť len daňový poradca /oficiálne/. To už neplatí?
Johanka
12.10.09,14:10
Môžem vedieť, prečo chceš len "vypracovanie daňových priznaní" ? Z čoho budeš čerpať ?
slavuska
12.10.09,14:13
Samozrejme že z účtovníctva. Ide o to, že sme mali poistnú udalosť a poisťovna to odmietla vyplatiť z dôvodu, že nemáme v živnosti "vypracovanie daňových priznaní". A do živnosti sme to pred desiatimi rokmi dať nemohli, lebo sme na to nemali školu ani prax. Tak sa len pýtam, aké podmienky platia teraz.
:)
Johanka
12.10.09,14:20
Fíha, tak čo poisťujú ? Pomer pokút za zlé vedenie účtovníctva a sankcií za chybné DP je podľa mňa stále v prospech daňových priznaní ...
V zozname voľných živností je iba "vedenie účtovníctva" bez bližšieho popisu, čo táto živnosť zahŕňa. Keby som bola obmedzená iba tým, že budem robiť to čo vyplýva z Postupov ... a Zákona o účtovníctve, tak veľa nezarobím. Klient chce úplný servis ...
Ak to je zverejniteľné - čo máte dohodnuté s klientom, ak rozsah vašich služieb ?
slavuska
12.10.09,14:27
No veď práve, že v zozname živností to je bez bližšieho popisu. Preto by som bola rada, keby sa ozval niekto, kto naozaj faktúruje vypracovanie daňového priznania. My máme v zmluve dohodnuté vedenie JÚ,PÚ, evidenciu DPH, personálnu a mzdovú agendu, podnikateľské poradenstvo, vypracovanie účtovnej závierky. a Vy?
Johanka
12.10.09,14:39
Ak mám s klientom dohodnutú zvlášť cenu za spracovanie DP, uvádzam to ako samostatnú položku na faktúre. V predmete činnosti mám len klasické vedenie účtovníctva , o DP nič. To je hlúposť - máme mať vymenované v predmete činnosti všetky druhy daní ??? Však nerobíme len daň z príjmov....
Asi si predvolám :) zástupcu poisťovne - nech neplatím zbytočne.
slavuska
12.10.09,14:49
No po tejto našej skúsenosti to vrelo doporučujem.
Nikto iný sa k tomuto nevie vyjadriť?
Lianka
12.10.09,16:52
Osobne poznam viacerych uctovnikov a tiez nikto nepocul o zivnosti "vypracovavanie DP" alebo podobne. Suhlasim s vyssie uvedenymi prispevkami, ze vypracovanie DP je sucastou nasej prace.