dolfort
12.10.09,16:16
Niektoré plochy v kúpeľni nebudú okachličkované, takže farba.
Postačí bežný Primalex Polar (ako zvyšok domu) alebo mám investovať do nejakého špeci náteru, napr. umývateľného (Primalex Fortissimo) či protiplesňového (Primalex Mykostop)? Týka sa to stien ako aj stropu.
Podklad je bežná štuková omietka natretá 2x vápenným náterom s trochou penetráku.
V kúpeľni sú dve malé okienka, t.j. vetranie je zabezpečené.
Blankake
12.10.09,15:09
My sme do kúpeľne dávali vodou umývataľnú farbu Primalex Procolor (do výšky asi 2 m po celom obovde) a zvyšok hore a strop je klasický Primalex.

Ešte ale pozor na ten Procolor -je to akrylátová farba a tie sú náchylné na podklad. Nám povedali v predajni, že ak bola stena niekedy natretá hlinkou, tak Procolor na to nechytí. Vtedy treba penetrovať.
220870
12.10.09,16:18
Ja vám doporučím úplne sa vyhnúť firme a výrobkom Primalex.je to taká TESCO kvalita na pár mesiacov.
KEJKA
12.10.09,16:26
a čo teda odporúčaš? Ešte som sa nevzdala vodeodolného náteru v pastelovej farbe a v kobinácii s obkladačkami - drobná mozaika.
martina2907
12.10.09,16:30
Na cely byt sme pouzili Tikkurilu, do kupelne dame tiez. Cast bude oblozena obkladom a cast bude bez obkladu. Zatial este nevieme, co konkretne, ale urcite ostaneme pri Tikkurile.
Blankake
12.10.09,16:30
Ja vám doporučím úplne sa vyhnúť firme a výrobkom Primalex.je to taká TESCO kvalita na pár mesiacov.
Prečoooo???
Rokmi maľujeme Primalexovými farbami a sme spokojní.;)
220870
12.10.09,16:44
a čo teda odporúčaš? Ešte som sa nevzdala vodeodolného náteru v pastelovej farbe a v kobinácii s obkladačkami - drobná mozaika.
napr fa. JUB JUPOL alebo čokoľvek iné.Vysvetloval som to tu už viackrát.Primalex je len reklama ,ale nie kvalitná farba.
vulxy
12.10.09,16:48
Ja vám doporučím úplne sa vyhnúť firme a výrobkom Primalex.je to taká TESCO kvalita na pár mesiacov.

primalexom malujem najradsej a neviem co sa ti na nej nelubi,ja som snim spokojny:) v lete som maloval chalupu tesco farbami( akcia:D) ) a to si mal pocut tie nadavky:) nikdy viac j keby zadarmo rozdavaly
KEJKA
12.10.09,16:54
napr fa. JUB JUPOL alebo čokoľvek iné.Vysvetloval som to tu už viackrát.Primalex je len reklama ,ale nie kvalitná farba.
zlezaradil ale napriek tomu............
a ak sa vyznáš a asi áno aj vo fasadnych farbácjh, odporúčaš BAUMIT alebo INEX?
Vraj INEX je lacnejší, BAUMIT je len (alebo hlavne?) značka....
220870
12.10.09,20:03
Baumit je kvalitná farba ale aj predražená.Neviem či ešte beží akcia 50% zlava.Inex je niečo ako podradný tovar.Mizerné farbivá, nízka alebo žiadna ochrana proti plesni machom,lišajníkom,po nanesení veľmi nevýrazná povrchová štruktúra .
Baumit sa predáva už zafarbený čo je hlavne pri sýtejších odtieňoch výrazná zložka ceny.Baumit má po nanesení na stenu omnoho krajšiu štruktúru. Inex sa dofarbuje a to je cca 50% k cene bielej farby.navyše riskujete že vám predajcovia predajú nekvalitné farbivo,ktoré rýchlo vybledne.Ak ste z BA a blízkeho okolia oplatí sa tieto výrobky nakupovať v Rakúsku a Maďarsku,vraj cca 50% rozdiel v cene.Pri kupovaní farby sa vždy pýtajte na výslednú cenu aj s prifarbením ,buď celkom na celú fasádu alebo za m2 VŽDY AJ S PRIFARBENÍM, na tomto predajcovia najviac zavádzajú.
AndrejG
12.10.09,20:06
Mam Primalex Polar rok a som maximalne spokojny.
220870
12.10.09,20:12
primalexom malujem najradsej a neviem co sa ti na nej nelubi,ja som snim spokojny:) v lete som maloval chalupu tesco farbami( akcia:D) ) a to si mal pocut tie nadavky:) nikdy viac j keby zadarmo rozdavaly
Rozdiel a je to písané v technických listoch je v pevnosti v ťahu, inak povedané 4-5 vrstiev a opadáva to zo stropov.Minimálna oteruvzdornosť,katastrofálna nasiakavosť,tá sa ukáže hlavne vtedy ak by ste chceli na primalex naniesť nejakú inú farbu s inou nasiakavosťou.Primalex bol kedysi cca pred 10-timi rokmi ako tak priemerná farba.Fa primalex vrátane značky Primalex bola predaná odvtedy šli s kvalitou na úroveň vápenného hydrátu.V cene Primalexu kúpite iné značky v špičkovej kvalite,JUPOL,ESMAL.Farby z TESCA,BAUMAX,a pod. nekupujem tak sa neviem presne vyjadriť k ich kvalite.Ale nepredpokladám ,že by na tom boli inak ako Primalex.
Blankake
13.10.09,04:34
Rozdiel a je to písané v technických listoch je v pevnosti v ťahu, inak povedané 4-5 vrstiev a opadáva to zo stropov.Minimálna oteruvzdornosť,katastrofálna nasiakavosť,tá sa ukáže hlavne vtedy ak by ste chceli na primalex naniesť nejakú inú farbu s inou nasiakavosťou.Primalex bol kedysi cca pred 10-timi rokmi ako tak priemerná farba.Fa primalex vrátane značky Primalex bola predaná odvtedy šli s kvalitou na úroveň vápenného hydrátu.V cene Primalexu kúpite iné značky v špičkovej kvalite,JUPOL,ESMAL.Farby z TESCA,BAUMAX,a pod. nekupujem tak sa neviem presne vyjadriť k ich kvalite.Ale nepredpokladám ,že by na tom boli inak ako Primalex.
S tou priľnavosťou a nasiakavosťou je to pravda, teraz sme maľovali farbou Primalex Procolor (na nejaku staršiu farbu Primalex s tónovačkou) a na jednej stene nám to nechytilo... museli sme oškrabať a penetrovať.
Tie iné farby (napr. ten JUPOL) majú teda lepšiu priľnavosť? Ak áno, tak aj na Primalex chytia?
dolfort
13.10.09,06:53
OK, takže značku nechajme na chvíľu bokom teraz, chcel by som vedieť aký typ náteru do kúpeľne: bežný, protiplesňový, umývateľný ?
Blankake
13.10.09,07:08
OK, takže značku nechajme na chvíľu bokom teraz, chcel by som vedieť aký typ náteru do kúpeľne: bežný, protiplesňový, umývateľný ?
Ak to má byť na tých plochách, kde je pravdepodobnosť ošpliechania vodou, tak by som dala umývateľný.
220870
16.10.09,18:19
S tou priľnavosťou a nasiakavosťou je to pravda, teraz sme maľovali farbou Primalex Procolor (na nejaku staršiu farbu Primalex s tónovačkou) a na jednej stene nám to nechytilo... museli sme oškrabať a penetrovať.
Tie iné farby (napr. ten JUPOL) majú teda lepšiu priľnavosť? Ak áno, tak aj na Primalex chytia?
Na primalex nechytí nič.Len primalex.:mad:
Blankake
16.10.09,18:23
Na primalex nechytí nič.Len primalex.:mad:
No nám ten Primalex Procolor nechytil na jednej stene, ktorá bola predtým tiež maľovaná Primalexom (s tónovačkou)...

a opačne - na ten JUPOL chytia aj iné farby? Či len zase JUPOL?
220870
16.10.09,18:33
Na Jupol môžete maľovať všetkými bežnými maliarskymi farbami vrátane Primalexu.Taká drobnosť.Sýte maliarske tónovadla znižujú kvalitu a prilnavosť jednotlivých vrstiev maliarskych farieb.Čiže tónovadla najmä tie lacné vysokou mierou ovplyvňujú konečnú kvalitu základnej farby.Takže sa môže stať že máte kvalitnú farbu( bielu) a pridáte do nej nekvalitné farbivo tak znížite prilnavosť oteruvzdornosť ,paropriepustnosť, základnej farby.
Blankake
16.10.09,18:40
Na Jupol môžete maľovať všetkými bežnými maliarskymi farbami vrátane Primalexu.Taká drobnosť.Sýte maliarske tónovadla znižujú kvalitu a prilnavosť jednotlivých vrstiev maliarskych farieb.Čiže tónovadla najmä tie lacné vysokou mierou ovplyvňujú konečnú kvalitu základnej farby.Takže sa môže stať že máte kvalitnú farbu( bielu) a pridáte do nej nekvalitné farbivo tak znížite prilnavosť oteruvzdornosť ,paropriepustnosť, základnej farby.
Hm... budem na budúce múdrejšia, dík za info.:)
AndrejG
16.10.09,19:08
Na primalex nechytí nič.Len primalex.:mad:

Mne chytilo bez problemov. V jednej izbe svetlo-zlta, inde zelena, modra...inde obrazky.