Lenkaaa
12.10.09,16:47
Rada by som sa opýtala či je potrebné zaplatiť dan z predaja nehnutelnosti ak moji rozvedení rodičia odkupili do osobneho vlastnictva svoj družstevny byt pred rokom a otec by mi predal 1/2 nehnutelnosti skor ako by prešli 2roky od odkupenia. Trvale bydlisko tam maju obaja uz niekolko rokov. Pripadne by ma zaujimalo ako je potrebne postupovať ak by som 1/2 nehnutelnosti odkupila od otca so suhlasom matky aby otec po vyplateni nerobil problemy pri vystahovani nakolko sa od rozvodu nevedia rodičia majetko vysporiadat a dohodnut.

Ďakujem veľmi pekne!
hanelie
12.10.09,16:44
podmienkou pre oslobodenie dane z prijmu z predaja nehnuteľnosti je
1. trvalý pobyt 2 roky
2. vlastník nehnuteľnosti 5 rokov
Gabhus
13.10.09,03:28
Dobrý deň, spýtam sa takto: So švagrom vlastníme každý polovicu rodinného domu, moja rodina má v ňom trvalý pobyt, švagor prechodný. Dohodli sme sa, že švagor svoju polovicu prevedie na mňa (je vdovec, bezdetný) s tým, že naďalej bude v dome bývať, užívať všetko ako doteraz a ja s manželom a deťmi sa oňho v prípade potreby postaráme. Riešiť túto záležitosť kúpno-predajnou alebo darovacou zmluvou, alebo ako. Ide o to, aby sa platili čo najmenšie poplatky, resp. dane. Vďaka.