filip.o
12.10.09,19:31
Premýšľam začatím podnikania (eshop) spolu s kúpou tovaru zo Švajčiarska a jeho následovným predajom na území slovenska. Tovar by mi bol zasielaný poštou. Chcel by som radu, príp. informácie o spôsobe platby cla a dph, aby to všetko bolo po právnej stránke v poriadku.
j.sch
13.10.09,07:11
Premýšľam začatím podnikania (eshop) spolu s kúpou tovaru zo Švajčiarska a jeho následovným predajom na území slovenska. Tovar by mi bol zasielaný poštou. Chcel by som radu, príp. informácie o spôsobe platby cla a dph, aby to všetko bolo po právnej stránke v poriadku.
Cauko .. Záleži či by si riešil logistiku (balenie a doručovanie ) ty zo SK alebo dodávateľ . zo švajcu ... Do isteho obratu môže fakturovať on s ich DPH ale po istej sume si tu musíte zriadiť daňové čislo ... Limit si zisti v časti porady účtovníctvo... Záleží aké su ceny tovaru .... myslím priemerna cena zásielky,... Ja robím kvetyprevas a zatial nie som platca DPH .... kupujem kvety vo VO v SR a AT .... v rakusku je DPH 10% ale ceny sú napriek tomu o niečo vyššie ako v SR ... Ale kvalita je výrazne vyššia.. Takže si na začiatku zisti kde je nižšia DPH na uvedený produkt a kolko stojí logistika vo Švajci a kolko u nás........ Asi by bolo lepšie si poslať tovar na palete do SR a tu baliť a posielať zákazníkom ... Potom ale DPH je u nas 19% .... pokial nedosiahneš obrat 50000 euro môžeš si tovar kupovať s DPH vonku a tu predavať ako neplátca... Podrobnosti sa opýtaj účtovníkov .a Porade.