Natasa199
12.10.09,20:10
Dobrý deň. Na začatie podnikania dostane podnikateľ z ÚP dotáciu na nákup ERP, na zaplatenie nájomného za 3tvrťrok, na nákup regálov. Môže mi niekto poradiť ako postupovať pri zaúčtovaní takejto dotácie, presný postup ak môžem poprosiť ďakujem.
ondrejvla
12.10.09,19:16
Dobrý deň. Na začatie podnikania dostane podnikateľ z ÚP dotáciu na nákup ERP, na zaplatenie nájomného za 3tvrťrok, na nákup regálov. Môže mi niekto poradiť ako postupovať pri zaúčtovaní takejto dotácie, presný postup ak môžem poprosiť ďakujem.

Bolo treba len trošku snahy a našla by si tu množstvo príspevkov, napr. tento:
http://www.porada.sk/t118232-prispevok-na-podnikanie.html

stačí si zadať do vyhľadávača :dotácia* a máš čo čítať...
Natasa199
13.10.09,03:54
Ja viem že je tu množstvo príspevkov ale konkrétne by som chcela odpoved na svoju situáciu lebo nie všetkému z tých príspevkov rozumiem. Ten príspevok je schválený prevádzka je už otvorená. Nakúpila som ERP, zaplatila nájomné na štvrťrok čiže časť tých penazí, ktoré mi však ešte len prídu teraz v októbri ako dotácia som už vyčerpala podľa podnikateľského plánu. Ako mám tieto výdavky zaúčtovať, ked dotácia mi na účet ešte len príde. Ale mohla som nakupovať po podpísaní dohody s úradom práce.
Nebudem platca DPH. A čo vôbec nechápem je to VOZP alebo VNZD, lebo niekde píšu tak a inde zase naopak. Nebudem si uplatňovať paušálne výdavky. A tie peniaze čo mi prídu ako dotácia vyčerpám podľa podnikateľského plánu ešte v tomto roku.
Ďakujem
invest
13.10.09,06:11
Pokiaľ vyčerpáš celú dotáciu vtomto roku tak celá suma bude príjem ovplyvňujúci základ dane/POZD/. No a všetko, čo nakúpiš z tej dotácie tj.podľa podnikateľského plánu sú výdavky ovplyvňujúce základ dane /VOZD/.
Ak by si z tej dotácie minula iba časť, tak celá dotácia bude PNZD, a postupne budeš dávať na POZD toľko, koľko minieš.
Natasa199
13.10.09,15:14
ďakujem veľmi pekne