dufulus
12.10.09,22:10
ahojte poraďáci,
ešte som sa s týmto nestretol a ani neviem nič k tomu nájsť, ide o to, že majiteľ firmy si kúpil publikácie /knihy/v Panta Rhei - Firmy ktoré pretrvávajú, Mysli a zbohatni (asi už prešiel od komiksov na trošku inú literatúru :D) ale ide o to, že neviem kde by som to do účtovníctva mohol dať - lebo podľa mňa to nemá nič spoločné s nákladmi vynaloženými na dosahovanie príjmov a teda na aký účet by som to mohol dať
a ide mi o DPHčku, určite si ju nebude možné uplatniť, alebo nebodaj áno?

ďakujem za rady :)

Dušan
Badko
13.10.09,04:09
ja by som to dala na repre a DPh by som neuplatnila
babi2
13.10.09,05:56
ahojte poraďáci,
ešte som sa s týmto nestretol a ani neviem nič k tomu nájsť, ide o to, že majiteľ firmy si kúpil publikácie /knihy/v Panta Rhei - Firmy ktoré pretrvávajú, Mysli a zbohatni (asi už prešiel od komiksov na trošku inú literatúru :D) ale ide o to, že neviem kde by som to do účtovníctva mohol dať - lebo podľa mňa to nemá nič spoločné s nákladmi vynaloženými na dosahovanie príjmov a teda na aký účet by som to mohol dať
a ide mi o DPHčku, určite si ju nebude možné uplatniť, alebo nebodaj áno?

ďakujem za rady :)

Dušan
Podľa názvu mi príde, že ide o knihy, ktoré by mu mohli niečo povedať ako lepšie podnikať a tým vlastne zvýšiť zdaniteľný príjem, ak je to tak, tak by som to do nákladov dala a uplatnila aj DPH
dufulus
13.10.09,06:03
takže keď chcem uplatniť DPH tak základ na 501 (a dám k tomu analytiku)?
babi2
13.10.09,06:14
takže keď chcem uplatniť DPH tak základ na 501 (a dám k tomu analytiku)?
Záleží od rozsahu účta a od toho ako to chcete mať sledované, ja analytiku na knihy mám
betka
13.10.09,14:14
Súhlas s Babi.

Ak si kúpim časopis, knihu napr. Managemet času a som účtovníčka, i tento management času využijem, aby som si usporiadala a plánovala čas.

Ak si kúpim Mysli a zbohatni
(.. po prvýkrát v slovenčine sprístupňuje filozofiu úspechu všetkým, ktorí túžia zarobiť peniaze a zažiť silné duchovné uspokojenie, aké prináša dosiahnutie cieľa.
V knihe nájdete praktický, realistický návod na to, ako si stanoviť jasný cieľ, vytvoriť systematický plán a ten potom dôsledne napĺňať. Nie je to filozofia typu „popros vesmír a čakaj“, ale výzva zapojiť vlastný rozum, tvorivosť, nadšenie a poctivé úsilie. Veľký dôraz je kladený na pozitívnu spoluprácu s druhými.
Pripravte sa na to, že akonáhle začnete filozofiu tejto knihy uplatňovať vo vlastnom živote, dôjde k výraznej zmene, ktorá vám nielenže ukáže cestu k získaniu hmotného bohatstva, ale prinesie vám aj celkové zadosťučinenie, zharmonizovanie vzťahov a zmiernenie stresu.),

tak možem pomocou tejto filozofie dosahovať príjmy, ja niečo cielim, ja chcem niečo dosiahnuť, ja .. ja... ja, súvisí s dosiahnutím príjmov. Podla mNa je to obhájitelné.

Načo by to potom človek čítal, keď má ciel, tak ho chce dosiahnuť