5marian5
13.10.09,05:43
ahojte, mozete mi prosim poradit ako je to s odvodmi? zamestnancovi bol spatne priznany dochodok. este som to tento rok nerobil tak neviem ako to bude z odvodmi. poslem ziadost o vratenie poistneho a socialka by to mala vratit. ale co neviem su vykazy a ako sa odvedie poistne. mam odviezt to co sa odviez v aktualnom mesiaci ma alebo tam uz odpocitam tu sumu, o ktoru sa zaplatilo minule mesiace navyse? a vo vykaze to uvediem alebo nie?
ľudka
13.10.09,06:43
Pozri tému: predčasný dôchodca - zamestnanec
link: http://www.porada.sk/t72025-predcasny-dochodca-zamestnanec.html#post636693, myslím, že tam je to dosť podrobne rozobraté.
eby
13.10.09,09:57
ahojte, mozete mi prosim poradit ako je to s odvodmi? zamestnancovi bol spatne priznany dochodok. este som to tento rok nerobil tak neviem ako to bude z odvodmi. poslem ziadost o vratenie poistneho a socialka by to mala vratit. ale co neviem su vykazy a ako sa odvedie poistne. mam odviezt to co sa odviez v aktualnom mesiaci ma alebo tam uz odpocitam tu sumu, o ktoru sa zaplatilo minule mesiace navyse? a vo vykaze to uvediem alebo nie?
Na stránke soc. poisťovne je tlačivo aj vyplnený vzor. Je to zrozumiteľne, dnes som to robila. Je potrebné vypísať tú žiadosť za každý mesiac osobitne. (Mojej zamestnankyni priznali invalidný od 13.10.2008, takže som si to skúsila.)
5marian5
13.10.09,12:13
joj, tu ziadost mam vypisanu, to sa dalo. len neviem ako to dam do vykazu...ci to tam uz netreba davat?a ci to zohladnim v peniazoch co odvediem do socialky abo pockam ze to oni poslu som cel vediet
eby
19.10.09,07:20
Výkaz do sociálky za tento mesiac dáš normálne - bez opráv, počkáš na vyrozumenie zo sociálky, potom to vyplatíš.