brikina
13.10.09,07:31
mam na Vás otázky:

Zamestnanec je na PN a donesie mi výpoveď - čo musím prijať. Od 1. dňa nasledujúceho mesiaca mu plynú dva mesiace výpovednej doby. Predpokladajme, že je stále na PN aj po ukončení tých dvoch mesiacoch. Môžem skončiť pracovný pomer aj cez PN? Alebo čakám na deň skončenia PN?
A druhá otázka: nepredlžuje sa výpovedná doba o čas kedy bol PN? - asi nie, len ma to tak napadlo...
ľudka
13.10.09,06:37
mam na Vás otázky:

Zamestnanec je na PN a donesie mi výpoveď - čo musím prijať. Od 1. dňa nasledujúceho mesiaca mu plynú dva mesiace výpovednej doby. Predpokladajme, že je stále na PN aj po ukončení tých dvoch mesiacoch. Môžem skončiť pracovný pomer aj cez PN? Môžeš, ak sa na tom dohodneš so zamestnancom, ale keby nechcel ukončik PP, načo dával výpoveď??? Alebo čakám na deň skončenia PN?
A druhá otázka: nepredlžuje sa výpovedná doba o čas kedy bol PN? - asi nie, len ma to tak napadlo... Nie, nepredlžuje.


Odpoveď v texe
dopravca
26.11.09,06:27
Prosím Vás, chcem dať výpoveď podľa § 67 ZP. Nemáte nejaký vzor takejto výpovede? Chcem ju dať k 30.11.09 - čiže tam dám tento dátum, alebo až dátum výpovednej doby /31.1.10/? Ďakujem
VERONIKA6
26.11.09,06:34
Prosím Vás, chcem dať výpoveď podľa § 67 ZP. Nemáte nejaký vzor takejto výpovede? Chcem ju dať k 30.11.09 - čiže tam dám tento dátum, alebo až dátum výpovednej doby /31.1.10/? Ďakujem


Meno, priezvisko, adresa zamestnanca

adresát:


Vec: Výpoveď

Podľa ust. § 67 Zákonníka práce dávam výpoveď ku dňu 31.1.2010, kedy mi uplynie dvojmesačná výpovedná doba.

podpis:

alebo:


Meno, priezvisko, adresa trvalého pobytu zamestnanca



Názov
Adresa zamestnávateľa

Vec: Výpoveď

V zmysle ustanovenia § 67 Zákonníka práce dávam
v ý p o v e ď
z pracovného pomeru založeného pracovnou zmluvou z dňa XY.
Môj pracovný pomer založený uvedenou pracovnou zmluvou sa tak skončí uplynutím dvojmesačnej výpovednej doby.


Miesto, dátum


Podpis zamestnanca


Prevzal:
dopravca
26.11.09,06:45
ďakujem Vierka, môj zamestnávateľ je dosť vzdialený, posielam to poštou, mám mu to poslať dvojmo, aby mi podpísaný exemplár vrátil?
Ančika
26.11.09,06:55
ďakujem Vierka, môj zamestnávateľ je dosť vzdialený, posielam to poštou, mám mu to poslať dvojmo, aby mi podpísaný exemplár vrátil?
Môžeš aj dvojmo, ale doporučene! A najlepšie v obálke s doručenkou. Potvrdenú doručenku ti pošta vráti, a to bude doklad o prevzatí.
VERONIKA6
26.11.09,07:14
ďakujem Vierka, môj zamestnávateľ je dosť vzdialený, posielam to poštou, mám mu to poslať dvojmo, aby mi podpísaný exemplár vrátil?
Keď pošleš doporučene, budeš mať doklad o odoslaní, netreba posielať dvojmo. Ak chceš aby Ti výpovedná začala plynúť od 1.12. tak už veľa času nemáš. Ak výpoveď dostane v decembri, výpovedná doba začne plynúť o mesiac neskôr.