intel
13.10.09,08:46
Dobry den. Uz 5 rokov nekojim a este vytlacim z prsnikov trochu mlieka. Na vysetreni sa zistili hranicne dukty, PRL v norme. Viem, ze je to hormonalna zalezitost. Chcem sa spytat, ci je nutne odstranit tento problem alebo to neriesit a iba sledovat. Za odpoved velmi pekne dakujem. Renata
Kika69
13.10.09,06:58
Ja som mala niečo podobné pred 3 rokmi, biely výtok z prsníka, to som už vyše roka nekojila. Po vyšetrení mi lekár odporučil kvapky Mastodynom-homeopatické lieky (dúfam, že si to dobre pamätám), užívala som to viac ako 3 mesiace a prešlo to.;)
diabol4
13.10.09,11:48
Na tvojom mieste by som išla ku svojmu gynekológovi, aby ti predpísal lieky, ktoré úplne zastavia laktáciu. Predsa len to musí byť nepríjemný pocit a bude ťa to obmedzovať.
intel
15.10.09,06:53
Mna to neobmedzuje, lebo mlieko nevyteka, ono tam iba je. Nerada by som sa napchavala nejakymi liekmi, ak nemusim. Homeopatiu mozem skusit.
citycars
15.10.09,10:26
No ja mam s tým horšie skúsenosti, gynekolog mojej kamarátky ju 1,5r napchával liekmi, a nič.Až po návšteve endokrinologa a odbere krvi zistili zvýšený prolektín ale zistiť príčinu?RTG,CT v poriadku, do toho dostala zápal v prsníku-silné antibiot.vyše mesiaca.a až na MR zistili nezhubný micronádor pod hypofýzou, ktrorý na ňu tlačil a tým predukovala hypofýza viac prolaktínu, ale mohol to byť aj iný hormon, u každého pacienta je to idividuálne.Začala brať lieky, silné, nedalo sa to operovať.Po roku jej nádor vstrebal a bola ok, aj otehotnela druhý krát, ale trvalo to nejakých 4,5rokov kým bola ok.Tak neviem prevencia je istejšia, radšej podnikni nejaké kroky.
intel
19.10.09,13:57
Dakujem. Na preventivky chodim pravidelne, vsetko je o.k., ani prolaktin nie je zvyseny, takze preto sa nejako nehrniem do "liecby".
Jana_clenka
28.10.09,08:26
Ahojte, mám podobný problém a už som 8 rokov po pôrode. Lekári tvrdia, že to môže byť úplne normálne, pokiaľ to nevyteká svojvoľne a nie je iná ako biela alebo číra farba. Takže za dôležité považujem sledovať to a preventívne prehliadky + sono.
intel
01.11.09,11:49
Janka, som rada, ze si napisala, aspon viem, ze nie som sama. A suhlasim s Tvojim nazorom.