rozeta
13.10.09,08:50
Ahojte.
Idem na výberové konanie na miesto v štátnej správe. Ak mi nieko viete poradiť, čo sa pýtajú v tej druhej časti - osobný pohovor?
Xanti
13.10.09,06:56
Treba skúsiť pohladať,
presne toto sa tu riešilo nie tak dávno.

http://www.porada.sk/t110718-praca-v-statnej-sprave.html
rozeta
14.10.09,09:14
Ďakujem za odpoveď. Tam sa však píše len o prvej časti a mňa zaujíma hlavne tá druhá časť ak by som sa tam "náhodou" dostala - teda osobný pohovor.
Inak aj som absolvovala už raz jedno VK a so mnou do finále postúpili 2 ženy a z toho jedna už na úrade dokonca pracovala - teda fraška na n-tú potrebovali mať len oficálne potvrdenie že ju môžu prijať.
elaurie
14.10.09,10:04
Ďakujem za odpoveď. Tam sa však píše len o prvej časti a mňa zaujíma hlavne tá druhá časť ak by som sa tam "náhodou" dostala - teda osobný pohovor.
Inak aj som absolvovala už raz jedno VK a so mnou do finále postúpili 2 ženy a z toho jedna už na úrade dokonca pracovala - teda fraška na n-tú potrebovali mať len oficálne potvrdenie že ju môžu prijať.

Na osobnom pohovore sa zisťuje odborná znalosť z problematiky, ktorej sa obsadzované miesto týka, pokiaľ sa vyžaduje znalosť cudzieho jazyka, môže byť na osobnom pohovore nejaký ten preklad, ďalej sa môžu pýtať na Tvoju motiváciu, t. j. prečo chceš pracovať práve na tom mieste, atď.
A nečuduj sa, keď je na výberovom konaní niekto, kto v danej organizácii už pracoval pravdepodobne v dočasnej štátnej službe, že ho prijmú, podľa zákona ho inak na miesto do stálej štátnej služby prijať nemôžu... Nejde teda o frašku, je prirodzené, že vyberú človeka, ktorého prácu poznajú niekoľko mesiacov, možno aj niekoľko rokov a neuprednostnia neznámu osobu, ktorú iba pár minút spovedali na VK...