Babulica
13.10.09,08:59
Prosím o radu: zamestnanec nastúpil 29.9.2009 na PN - po desiatich dňoch som zaslala na sociálku vyplnené potvrdenie o dočasnej prac.neschopnosti. Čo ďalej? Treba vyplniť aj takéto tlačivo alebo kedy sa vypĺňa? Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemo.dávku.....

Dakujem vopred.:mee:
UBIKA25
13.10.09,07:02
Prosím o radu: zamestnanec nastúpil 29.9.2009 na PN - po desiatich dňoch som zaslala na sociálku vyplnené potvrdenie o dočasnej prac.neschopnosti. Čo ďalej? Treba vyplniť aj takéto tlačivo alebo kedy sa vypĺňa? Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemo.dávku.....

Dakujem vopred.:mee:
Ano presne to tlačivko k tomu treba ...
IVEB
13.10.09,07:20
Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemo.dávku.....
Samozrejme toto tlačivo musíš doručiť na SP spolu s PN .
A nezabudni , že aj na zdravotnú poisťovňu musíš zaslať oznámenie o PN.
Babulica
15.10.09,08:20
Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemo.dávku.....
Samozrejme toto tlačivo musíš doručiť na SP spolu s PN .
A nezabudni , že aj na zdravotnú poisťovňu musíš zaslať oznámenie o PN.
a aké tlačivo sa zasila do zdravotnej?? a kedy?
veronikasad
15.10.09,08:24
a aké tlačivo sa zasila do zdravotnej?? a kedy?
Oznámenie o zmene platitela poistného. Nahlasuješ začiatok aj koniec PN-ky. Termín je do konca nasl. mesiaca od začiatku alebo konca PN-ky.
Babulica
15.10.09,08:33
Vypĺňam tlačivo potvrdenie zamestnávateľa a tam je bod 4 či bola alebo nebola podaná žiadosť o vystavenie formulára E-101 - PROSíM čo to je?
witch
15.10.09,08:43
Vypĺňam tlačivo potvrdenie zamestnávateľa a tam je bod 4 či bola alebo nebola podaná žiadosť o vystavenie formulára E-101 - PROSíM čo to je?
Formulár sa týka zamestnávatela, ktorý vyslal zamestnanca na pracovný výkon do iného členského štátu. Uvádzajú sa v ňom miesto, štát, aká činnosť.. Nájdeš vo formulároch na stránke socpoist.
jankasm
15.10.09,09:21
Oznámenie o zmene platitela poistného. Nahlasuješ začiatok aj koniec PN-ky. Termín je do konca nasl. mesiaca od začiatku alebo konca PN-ky.


U nás, na VŠZP, žiadajú posielať tieto zmeny do 8 dní. Dokonca už aj DOVERA o tom písala teraz v liste, čo nám prišiel k povinnosti elektronického zasielania oznámení.
Jedine SZP mi vždy tvrdila že stačí do konca nasledujúceho mesiaca. Ako to teda je? Podľa zákona si tiež myslím, že do konca nasledujúceho mesiaca, má teda poisťovňa právo žiadať to do 8 dní? Môžu potom za to pokutovať? :confused:
witch
19.10.09,07:26
Oznámenie o zmene platitela poistného. Nahlasuješ začiatok aj koniec PN-ky. Termín je do konca nasl. mesiaca od začiatku alebo konca PN-ky.
Ešte dotaz, začiatok zmeny dávam na tlačivo do zdr. poisťovne 1. deň PN alebo 11 deň, kedy zam-c už nepoberá náhradu mzdy ale od soc.poist?
Tweety
19.10.09,07:29
Ešte dotaz, začiatok zmeny dávam na tlačivo do zdr. poisťovne 1. deň PN alebo 11 deň, kedy zam-c už nepoberá náhradu mzdy ale od soc.poist?
Prvá možnosť je správna- DPN od 1.dňa.
IVEB
19.10.09,09:56
U nás, na VŠZP, žiadajú posielať tieto zmeny do 8 dní. Dokonca už aj DOVERA o tom písala teraz v liste, čo nám prišiel k povinnosti elektronického zasielania oznámení.
Jedine SZP mi vždy tvrdila že stačí do konca nasledujúceho mesiaca. Ako to teda je? Podľa zákona si tiež myslím, že do konca nasledujúceho mesiaca, má teda poisťovňa právo žiadať to do 8 dní? Môžu potom za to pokutovať? :confused:


Ja si myslím , že stále platí lehota do konca kalendárneho mesiaca , tak to je uvedené aj na stránke VŠZP ako aj Úradu nad dohľadom nad zdravotnou starostlivosťou. Takže žiadna zmena tam nenastala. Ja si myslím , že tieto lehoty si nemôže ZP zmeniť len tak svojvoľne . Ako presne je uvedené v liste od ZP Dôvery , pretože niektoré zmeny sa skutočne hlásia v lehote 8 dní ?
IVEB
19.10.09,10:26
U nás, na VŠZP, žiadajú posielať tieto zmeny do 8 dní. Dokonca už aj DOVERA o tom písala teraz v liste, čo nám prišiel k povinnosti elektronického zasielania oznámení.
Jedine SZP mi vždy tvrdila že stačí do konca nasledujúceho mesiaca. Ako to teda je? Podľa zákona si tiež myslím, že do konca nasledujúceho mesiaca, má teda poisťovňa právo žiadať to do 8 dní? Môžu potom za to pokutovať? :confused:


Ja si myslím , že stále platí lehota do konca kalendárneho mesiaca , tak to je uvedené aj na stránke VŠZP ako aj Úradu nad dohľadom nad zdravotnou starostlivosťou. Takže žiadna zmena tam nenastala. Ja si myslím , že tieto lehoty si nemôže ZP zmeniť len tak svojvoľne . Ako presne je uvedené v liste od ZP Dôvery , pretože niektoré zmeny sa skutočne hlásia v lehote 8 dní ?
Tamila
19.10.09,10:40
Ja posielam do konca mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom mal zamestnanec PN. Posielam tak na všetky poisťovne.
Toto je zo stránky VZP:

c) písomne oznámiť príslušnej zdravotnej poisťovni spôsobom určeným úradom najneskôr do ôsmich pracovných dní zmenu platiteľa poistného, okrem zmeny platiteľa poistného z dôvodu uvedeného v § 11 ods. 8 (poistenca štátu), ktorú treba oznámiť do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom došlo k zmene platiteľa poistného, a okrem zmeny platiteľa poistného z dôvodu uvedeného v § 11 ods. 9 (súbeh poistenca štátu a zamestnanca, SZČO), ktorú treba oznámiť najneskôr v termíne pre podanie ročného zúčtovania za rozhodujúce obdobie, v ktorom došlo k zmene platiteľa poistného,
ZuzanaA
19.10.09,11:08
Prosím Vás oznámenie o PN do ZP sa posiela aj keď trvá menej ako 10 dní?
Tamila
19.10.09,11:11
Oznamuje sa na zdr. poisťovňu od 1. dňa PN.
drobeceva
19.10.09,11:14
Prosím Vás oznámenie o PN do ZP sa posiela aj keď trvá menej ako 10 dní?
Každá PN, OČR - bez ohľadu na dĺžku sa oznamuje na ZP - začiatkok a koniec
jankasm
20.10.09,06:09
Ja si myslím , že stále platí lehota do konca kalendárneho mesiaca , tak to je uvedené aj na stránke VŠZP ako aj Úradu nad dohľadom nad zdravotnou starostlivosťou. Takže žiadna zmena tam nenastala. Ja si myslím , že tieto lehoty si nemôže ZP zmeniť len tak svojvoľne . Ako presne je uvedené v liste od ZP Dôvery , pretože niektoré zmeny sa skutočne hlásia v lehote 8 dní ?

No u nás na VŠZP v DK vždy žiadali oznámenia PN do 8 dní, proste všetky zmeny do 8 dní, aj keď ostatným ZP to stačilo nasledujúci mesiac, podľa mňa teda výhodnejšie aj pre nich, takto im niekedy v priebehu mesiaca pošlem oznámenie aj 4x.
V liste zo ZP Dôvera je presne uvedené: "Len na doplnenie, hromadné oznámenie je potrebné doručiť ZP vždy do 8 dní, odkedy zmena nastala."