BigT
13.10.09,09:41
Ahojte poradaci,

viem ze sa to tu uz urcite riesilo, ale presnu odpoved som nenasiel.

Potrebujeme vyriesit takyto problem :
Som majitelom pozemku, na ktorom uz stoji rozostavana stavba (nie je zapisana na LV). Chcel by som 50% pozemku aj stavby prepisat na snubenicu este pred sobasom.
Aky je postup? Staci prepisat pozemok alebo sa musi nejakym sposobom osetrit aj ten rozostavany dom?
Alebo bude po prepise pozemku na nu a naslednom zapise stavby na LV automaticky spoluvlastnikom aj stavby?

Dakujem za vase rady:)
aduš123
13.10.09,09:37
ak nie je nehnuteľnosť na LV darovacou zmluvou sa sá prepísať časť pozemku, ak chcete prepísať aj rozostavanú stavbu, je potrebné na obecnom alebo mestskom úrade požiadať o pridelenie súpisného čísla na rozostavanú stavu, tú následne správa katastra zaeviduje na LV a v darovacej alebo inej zmluve sa určí prepis aj polovice identifikovateľnej stvby. Ak stačí stavbu prepísať neskôr, dá sa to pri kolaudačnom konaní, že na savebnom úrade spoločne vyhlásite, že ste boli obaja stavebníkmi a tým pádom kataster uvedie oboch ako vlastníkov (asi v bezpodielovom spoluvlastníctve). Neviem, či to takto bude statčiť.
BigT
13.10.09,10:09
Ok, cize ak teraz prepiseme pozemok (darovacou alebo kupno-predajnou zmluvou), tak stavbu vieme zapisat na LV (v spoluvlastnickom podiele 50/50) az ked sa skolauduje, spravne?
Pride mi to jednosuchsie ako davat teraz zapisat rozostavanu stavbu a potom este po kolaudacii zase na kataster.
Dakujem za odpovede:)
aduš123
13.10.09,12:01
Na kataster po pridelení čísla na skolaudovanú stavbu treba tak či tak zájsť a na Vašu žiadosť zapíše spoluvlastnícky podiel. Na kolaudačnom rozhodnutí by mali byť zapisaní obaja stavebníci.
Prajem pekný deň.