sollange
13.10.09,09:53
Dobrý deň,viem že táto téma je tu už rozoberaná,ale keďže som sa stretla s 2 rôznymi názormi,chcem sa opýtať:Od júna 2009 poberám rodičovský príspevok po 6 mesačnej materskej.Od 01.01.2010 chcem nastúpiť k svojmu zamestnávateľovi na dohodu o PČ a moja dcérka by bola ten čas u mojej mamy.Budem dostávať zvýšený rodičovský príspevok alebo len ten ,ktorý doteraz/keďže podľa info na ÚPSVaR mi povedali,že môžem pracovať na dohodu aj poberať RP/ alebo to zrušia a nebudem dostávať žiadny.ďakujem
brčko
13.10.09,08:01
Dobrý deň,viem že táto téma je tu už rozoberaná,ale keďže som sa stretla s 2 rôznymi názormi,chcem sa opýtať:Od júna 2009 poberám rodičovský príspevok po 6 mesačnej materskej.Od 01.01.2010 chcem nastúpiť k svojmu zamestnávateľovi na dohodu o PČ a moja dcérka by bola ten čas u mojej mamy.Budem dostávať zvýšený rodičovský príspevok alebo len ten ,ktorý doteraz/keďže podľa info na ÚPSVaR mi povedali,že môžem pracovať na dohodu aj poberať RP/ alebo to zrušia a nebudem dostávať žiadny.ďakujem

Podla teraz platného zákona, ak nepožiadaš o posudzovanie podla zákona účinného od 1.1.2010 (teda poznáme len jeho návrh), tak budeš mať nárok na RP aj počas vykonávania práce na dohodu, ale len v nižšej výške.

Ak požiadaš o posudzovanie podla nového zákona (ak ho schvália v navrhovanej verzii), tak nebudeš mať počas práce na dohodu nárok na žiadny RP, len na príspevok na starostlivosť o dieťa. LEbo popri práci na dohodu, ktorá sa posudzuje ako zárobková činnosť, nemožno RP poberať.
sollange
13.10.09,08:06
Ak som dobre pochopila,tak požiadať nemusím a ostane mi ten čo mám?ďakujem