Richard
13.10.09,11:30
Rád by som tu pridal email od môjho kamaráta, dúfam že sa nájde niekto "vhodný" aj ochotný pomôcť.
--------------------------------------------------------------------------------------------------

Netušil som že to raz budeme aplikovať aj my, ale:

Chceli by sme Vás veľmi pekne požiadať o pomoc.

Pre nášho syna menom Alexander Hajžuš, nar. 14.09.2009, potrebujeme krv „0 Rh negat., „e“ pozitívny s prenesenými anti „e“ protilátkami.“
Asi to vyzerá príliš komplikovane, ľudia bežne poznajú svoju základnú skupinu, preto, pokiaľ by ste o niekom vedeli, transfúzna stanica v BA v Ružinovskej nemocnici i v KE na Fakultnej na Triede SNP

o našom prípade vie a otipuje každého ochotného darcu, či spĺňa aj podskupinu „e“ v pracovných dňoch od 07:00 do 11:00 hod. Stanice majú snahu ihneď odčerpať maximum, či však na to darcovia pristúpia, to samozrejme nechávame na ich zvážení.

Lekári hľadajú aj v registri darcov SR, zatiaľ neúspešne, preto tzv. pravidelní darcovia pravdepodobne nebudú vhodní (ale toto je len naša uvaha).

Darcovia:
Deň pred tým piť veľa vody, no alkohol, vyhnúť sa mastným jedlám. Ráno max. čaj a pečivo

Zároveň sa pokúšame zistiť, či aj v iných lokalitách SR sú odborné transfúzne stanice, otipovanie podskupín totiž nerobia všade, aby ľudia nemuseli cestovať ďaleko ...

Alex leží v Detskej Fakultnej Nemocnici s Poliklinikou na Kramároch v BA.
Ak by ste tento mail mohli posunúť ďalej, či odpovedať, budeme Vám naozaj vďační.

Baška a Rudo.
Lenka1979
13.10.09,10:27
čo znamená "e" pozitívny? To musí obsahovať tá 0 Rh negat?
janaGT
13.10.09,10:53
ja mám tiež 0 negatívnu, ale tie ostatné parametre neviem ...
Daggmar
15.10.09,07:34
Rada by som pomohla, ale mám O Rh pozitív .... mi s nulkou sme tzv. "vzácny" , vieme pomôcť skoro každému len nám môže pomôcť iba naša krvná skupina :-))
Stanislav 1975
15.10.09,07:36
Ja by som tiež hneď išiel,ale ja som zasa "Áčkar"...
Daggmar
15.10.09,07:43
čo znamená "e" pozitívny? To musí obsahovať tá 0 Rh negat?

Myslím, že tieto podskupiny majú len skupiny O Rh negatív. Nulky pozitiv nie su rozdelené na podskupiny .
Olice
15.10.09,07:43
Ja by som tiež hneď išiel,ale ja som zasa "Áčkar"...
Veď choď aj tak, možno pomôžeš niekomu inému.
Stanislav 1975
15.10.09,07:53
Veď choď aj tak, možno pomôžeš niekomu inému.

Však ja aj chodím, už nejakých 10rokov a zadarmo( a mám aj legitimáciu:cool:),ale aj tak tá politika darovania krvi zo strany štátu sa mi nepáči-tak krv je treba a darcov treba čo najviac a oni rušia transfuzky???:mad::mad::mad:Ja som chodil na Partizánsku ulicu a zrušili to,potom som chodil k nám do Petržalky a už aj to zrušili-teraz už ostávajú len Krámare a tuším Ružinov-takže tá politika štátu je pre darcov krvi úboha...:mad:A to nehovorím o tom odpočte z danoveho základu-aj to je tuším zrušené...
calawen
15.10.09,08:28
Však ja aj chodím, už nejakých 10rokov a zadarmo( a mám aj legitimáciu:cool:),ale aj tak tá politika darovania krvi zo strany štátu sa mi nepáči-tak krv je treba a darcov treba čo najviac a oni rušia transfuzky???:mad::mad::mad:Ja som chodil na Partizánsku ulicu a zrušili to,potom som chodil k nám do Petržalky a už aj to zrušili-teraz už ostávajú len Krámare a tuším Ružinov-takže tá politika štátu je pre darcov krvi úboha...:mad:A to nehovorím o tom odpočte z danoveho základu-aj to je tuším zrušené...

Ja mám 0 negat, ale neviem, či by mi prípadne aj zobrali - som 4 mes. po pôrode - môžu tak skoro brať krv? Ešte som nedarovala, lebo keď som o tom uvažovala, pritrafila sa najprv choroba, neskôr tehotenstvo...:rolleyes:
Stanislav 1975
15.10.09,08:33
Ja mám 0 negat, ale neviem, či by mi prípadne aj zobrali - som 4 mes. po pôrode - môžu tak skoro brať krv? Ešte som nedarovala, lebo keď som o tom uvažovala, pritrafila sa najprv choroba, neskôr tehotenstvo...:rolleyes:

4 mesiace po porode, hm,neviem ako to je v tomto prípade a aký čas treba v tomto prípade,ale skor si myslím,že je to ešte asi skoro...-viem,že sa krv nemože darovať v čase menštruácie a ten kto prekonal infekčnú žltačku, kto má hiv a ten kto bol v poslednom čase v tropickom prostredí...
Stanislav 1975
15.10.09,08:36
Ja mám 0 negat, ale neviem, či by mi prípadne aj zobrali - som 4 mes. po pôrode - môžu tak skoro brať krv? Ešte som nedarovala, lebo keď som o tom uvažovala, pritrafila sa najprv choroba, neskôr tehotenstvo...:rolleyes:

Takže som to zistil a je to tak ako som predpokladal(že je u teba ešte skoro)-ženy po porode možu darovať krv až po roku-tu je stránka na červený kríž,tam je to všetko pekne popísané...


http://www.redcross.sk/co-robime/darovanie-krvi/postup-a-pravidla-ako-darovat-krv/
calawen
15.10.09,09:01
Takže som to zistil a je to tak ako som predpokladal(že je u teba ešte skoro)-ženy po porode možu darovať krv až po roku-tu je stránka na červený kríž,tam je to všetko pekne popísané...


http://www.redcross.sk/co-robime/darovanie-krvi/postup-a-pravidla-ako-darovat-krv/

Ďakujem. Škoda, rada by som pomohla, ak by som bola vhodný darca...
Lenka1979
15.10.09,09:21
Som 0 Rh negatív, len chcem poprosiť Richarda, aby mi napísal, či táto krvná skupina obsahuje určite tie podskupiny.
Aankaa
21.10.09,18:50
Aankaa (Dnes), Olice (15-10-09), Stanislav 1975 (15-10-09), hanelie (15-10-09), janaGT (15-10-09), zsazsula (15-10-09)

...takže my sme tí, ktorí sú 0 Rh + ?
Možno to pomôže niekomu inému inokedy....
Stanislav 1975
21.10.09,18:56
Aankaa (Dnes), Olice (15-10-09), Stanislav 1975 (15-10-09), hanelie (15-10-09), janaGT (15-10-09), zsazsula (15-10-09)

...takže my sme tí, ktorí sú 0 Rh + ?
Možno to pomôže niekomu inému inokedy....

Aanka,nie-ja som A1 RH +
Aankaa
21.10.09,19:06
Aanka,nie-ja som A1 RH +



oooo, a ja že ja tebe, ty mne :);)
Stanislav 1975
21.10.09,19:16
oooo, a ja že ja tebe, ty mne :);)

ja tebe-ty mne a čo akože???:D:D:D
mysimis
21.10.09,19:24
Obdivujem všetkých darcov, či už krvi alebo akýchkoľvek iných orgánov. Keby som mohla darujem aj ja, ale moja diagnóza to nedovoľuje. Práve naopak ja potrebujem, aby sa našiel darca orgánu pre mňa.....škoda, že táto téma týkajúca sa darcovstva je málo medializovaná a málo sa o nej verejne hovorí.
Aankaa
21.10.09,19:29
ja tebe-ty mne a čo akože???:D:D:D


:) no krv predsa ;).

Pridávam sa k tomuto faktu, že ak by som bola niekomu nápomocná.... kedykoľvek.
A priznávam sa, že ma nikdy nenapadlo darovať krv len tak, skôr, ak by som vedela, že je to pre nejakú konkrétnu osobu, neváham. Neviem prečo, proste tak to cítim.
Daggmar
22.10.09,06:14
Aankaa (Dnes), Olice (15-10-09), Stanislav 1975 (15-10-09), hanelie (15-10-09), janaGT (15-10-09), zsazsula (15-10-09)

...takže my sme tí, ktorí sú 0 Rh + ?
Možno to pomôže niekomu inému inokedy....

Aj Daggmar sa pripája s 0 Rh +
SVAATEK
22.10.09,07:52
Dnes som bol darovať pre Alexandra, mam O negativ, ale to ďalšie vyšetria až potom tak dúfam to bude sedieť, ešte predo mnou jeden pán daroval tiež na toho chlapca a aj po mne niekto prišiel kvoli nemu. Snáď aj tá moja troška pomôže :)
Aankaa
22.10.09,07:56
Dnes som bol darovať pre Alexandra, mam O negativ, ale to ďalšie vyšetria až potom tak dúfam to bude sedieť, ešte predo mnou jeden pán daroval tiež na toho chlapca a aj po mne niekto prišiel kvoli nemu. Snáď aj tá moja troška pomôže :)

OCEŇUJEM ! Nie príspevok, ale čin.
bv_alexandra
22.10.09,08:01
Takže som to zistil a je to tak ako som predpokladal(že je u teba ešte skoro)-ženy po porode možu darovať krv až po roku-tu je stránka na červený kríž,tam je to všetko pekne popísané...


http://www.redcross.sk/co-robime/darovanie-krvi/postup-a-pravidla-ako-darovat-krv/
To je síce pravda ale keď podpíše papier že aj tak chce darovať krv tak jej ju odoberú.
Mám s tým osobnú skusenosť, bola som tiež pol roka po pôrode keď mi prišiel domov telegram aby som prišla darovať krv - a pri odbere a dotazniku pani zistila že som po pôrode, opýtala sa ma teda že je to na mojom rozhodnutí, či ju darujem alebo nie.
A samozrejme som ju darovala. :)
mysimis
22.10.09,08:15
Dnes som bol darovať pre Alexandra, mam O negativ, ale to ďalšie vyšetria až potom tak dúfam to bude sedieť, ešte predo mnou jeden pán daroval tiež na toho chlapca a aj po mne niekto prišiel kvoli nemu. Snáď aj tá moja troška pomôže :)

Vážim si každého darcu a každú trošku......určite budeš nápomocný, ak nie Alexovi tak určite niekomu inému.
Ella2
22.10.09,08:51
V takýchto prípadoch je mi veľmi ľúto, aj ja mám vhodnú krvnú skupinu, ale pretože mám vyoperovanú štítnu žľazu, už nemôžem byť darcom..... tak aspoň prispievam na rôzne zbierky......každý by mal pomôcť, ako je v jeho silách.
angelkika
23.10.09,11:51
Ahojte,

je mi luto, ze nemozem darovat krv. Som O RH negativna a par krat som uz darovalakrv, ale som len mesiac po porode. Dnes som volala kvoli tomu do Ruzinova a nemozem. Rada by som pomohla, hlavne ked moje dieta sa narodila len o par dni neskor ako maly Alexander. Dufam, ze som pomohla aspon tym, ze som poslala dalej mail a ze sa najde niekto dalsi, kto daruje pre Alexandra krv.
mari80
22.02.10,13:04
ahoj,

mám požadovanú krvnú skupinu 0 RH neg. 18.02.2010 som bola darovať krv na Alexandrovo meno v Ružinovskej nemocnici. Následne na to som zaniesla papier s darcovstvom na Kramáre. Na detskom oddelení mi povedali, že tam pacient s takýmto menom neleží. Ale papier som tam nechala lekárke. Môžem vedieť čo je s tým chlapčekom - dúfam, že sa k nemu môj odber dostal v poriadku.
JarkaL
22.02.10,13:16
Mari80, musíš si všímať dátumy - táto téma bola aktuálna v októbri 09. Dúfajme, že chlapček je už v poriadku.
Tvoja krv určite nevyjde na zmar a pomôže niekomu inému. Dávam Ti za to pomyselný bodík.
mari80
22.02.10,13:28
ahoj,

to som si všimla že je to staršia žiadosť. Ale táto žiadosť bola asi opakovaná pretože som našla túto požiadavku ešte aj v mesiaci Január. A minulý týždeň mi prišla emailom. Možno znova žiadajú krv. Ale to nie je až také podstatné. Dúfam, že som pomohla.
sona314
16.03.10,19:41
PRAVDEPODOBNE MÁME DARCU, ALE CHÝBA NÁM KONTAKT NA RODIČOV, ĎAKUJEME.
Chobot
16.03.10,22:08
ahoj,

mám požadovanú krvnú skupinu 0 RH neg. 18.02.2010 som bola darovať krv na Alexandrovo meno v Ružinovskej nemocnici. Následne na to som zaniesla papier s darcovstvom na Kramáre. Na detskom oddelení mi povedali, že tam pacient s takýmto menom neleží. Ale papier som tam nechala lekárke. Môžem vedieť čo je s tým chlapčekom - dúfam, že sa k nemu môj odber dostal v poriadku.


ahoj,

to som si všimla že je to staršia žiadosť. Ale táto žiadosť bola asi opakovaná pretože som našla túto požiadavku ešte aj v mesiaci Január. A minulý týždeň mi prišla emailom. Možno znova žiadajú krv. Ale to nie je až také podstatné. Dúfam, že som pomohla.

... a možno je to nakoniec len obyčajný hoax. 8.3.2010 bola tá istá výzva zverejnená tu:

http://www.nim.sk/nim-odporuca-sluzby-na-zahori/497-vsetci-dobri-ludia.html

a tiež tam píšu, že leží na Kramároch. A podľa mari80 o žiadnom Alexandrovi na Kramároch nevedia. Neverím takýmto, pokiaľ nenapíšu žiadatelia na seba kontakt.

Raz som aj ja pomáhal takto darovať biele krvinky a termín darovania som si dohodol priamo s rodičmi pacienta. A na Kramároch ten chalan bol, aj som ho videl.