freya14
13.10.09,15:06
Prosim Vas o pomoc, sme SR firma - platca DPH. Objednali sme tovar z EU - zaplatili za dopravu SR firme, teraz mam dopravu refakturovat firme do EU, faktúra bude s DPH alebo bez? podla akeho paragrafu?
Dakujem moc za akukolvek radu.
freya14
13.10.09,15:38
poradi mi niekto???
dufulus
13.10.09,15:52
tá firma v EU je plátca DPH alebo nie je ?
- ak nie je platca tak klasicky 19% DPH
- ak je platca tak bez DPH
(ale nechaj si poradiť skúsenejšími) :)
freya14
13.10.09,16:17
maju pridelene IC DPH, ale nikde som v zakone o dph nenasla, ako postupovat, ked ide o refakturaciu
freya14
13.10.09,16:40
podľa mna ide vlastne o sprostredkovanie služby odberateľovi, ktorý je identifikovaný pre daň v členskom štáte inom (taliansko), ako je členský štát, v ktorom je miesto dodania alebo nadobudnutia služby (SR spoločnosť - doprava končí u odberateľa na územi SR). Myslim, ze bez DPH § 16 (6), suhlasi niekto?
IvoM
23.10.09,10:29
Ja riešim teraz podobný prípad, nemyslím si že ide o sprostredkovanie, keďže chcete preplatenie konkrétnej sluzby /dopravy/. Dopravca Vám zrejme fakturoval dopravu s DPH /§16.1/, Vy ste si ju uplatnili a vyfakturujete ju do EU, čiže budete postupovať ako keby ste službu dodali Vy, predpokladam že firme v EU odkiaľ tovar prišiel, teda podľa mňa zas podľa §16.1 teda miestom dodania prepravných služieb je miesto kde sa preprava začína ...., takže bez DPH a firma v EU samozdaní.