ajale
13.10.09,14:07
Keď si kupujete sveter, vyskúšate si ho a viete, že je dobrý. Keď idete stavať dom, intenet je preplnený radami, firmami, stránkami o stavbách, ale keď potrebujete právnika, zistila som, že to ide ťažšie.
Väčšina z nich nemá žiadnu stránku, žiedne referencie, tí čo ju majú účtujú si aj nemožné. Máte sa vraj opýtať ľudí, ktorí už majú skúsenosť s právnikom v konkrétnej oblasti, ale nám sa zatiaľ nedarí.
Mali sme právničku, s ktorou sme podnikli prvé kroky. Bola milá a určite sa vyznala v tom čo robila, no za tučnú faktúru od nej sme sa nedozvedeli veľa informácií o tom ako pokračovať a čo odporúča. Ani nám neodpovedala na mnohé otázky. To už ani nehovorím o ohodnotení svojej práci, ale také sú ceny za právne služby...
Od poradne cez internet sme odpoveď tiež nedostali a zadarmo to nemôžeme mať, pretože patríme do strednej vrstvy, ale to, že žijeme od výplaty do výplaty tiež nikoho nezaujíma.
Najneférovejšia časť toho je, že ak vás niekto oklamal ohľadom nehnuteľnosti a máte stovky dôkazov o tom, a ignorovali už dva listy od právničky nemôžete veľa urobiť. Podaním na súd platíte 6% z vymáhanej sumy. A keď súd vyhráte a prešibaní podvodníci stihnú prepísať majetok na niekoho iného nemáte sa ako domáhať svojich peňazí.
Ak je tu niekto, kto môže odporučiť právnika zaoberájúceho sa občianskym právom (BA, TT, Senec, Galanta) budem len rada a budem Vám povďačná.
ajale
13.10.09,12:12
Pomohlo by nam zistenie vlastnika ak ma niekto plateny pristup na kataster, realitkar alebo notar, pretoze kontrolovat dedinu po dedine je strasne zufale.
dana9
13.10.09,12:37
dala si len dost strucne informacie, ale neprichadzalo by do uvahy aj podanie trestneho oznamenia?
buchač
13.10.09,12:49
A o čo vlastne ide ...?????
Nejak z tých troch príspevkov to nie je jasné , holé , čisté kanštatovania , fakty ...
ajale
13.10.09,12:54
Nechcem sa verejne rozpisovat, nechcem aby sa o tom docitali ti nespravni ludia, aby sme si nieco neposkodili. Ale vidim, ze sa venujes pravu, ak by ti nevadili zdlhave podrobnosti, uprednostnila by som mail. Nas postup by mal byt taky, ze by sme chceli najprv zistit, ci dotycni ludia nieco vlastnia, ak ano ziadali by sme peniaze, ak nie, ale o tom sme este nehovorili s manzelom, podali by sme na nich tresne oznamenie. O chybach sme sa dozvedeli pocas byvania v nehnutelnosti a v pondelok tomu uz bol rok, co v nej byvame. Posledny list dostali myslim, ze v maji. Nebolo by prineskoro podat tresne oznamenie? O niektorych nedostatkoch a klamstvach sme sa dozvedali pocas celeho roku, aj v lete. Tie nedostatky treba za nieco opravit a nie je toho malo, takze skor by bola mozna ta prva alternativa. Mame uz aj novy znalecky posudok so vsetkym. Na druhej strane, som presvedcena, ze patria za mreze.
ajale
13.10.09,13:00
V skratke, kupili sme dom po kompletnej rekonstrukcii. No pocas byvania v nom sme zistili, ze to boli len kozmeticke upravy. 90% z toho, co nam pred kupou ponukali nebola pravda. Nemali sme tu odbornika, ale pred nami tu uz boli odbornici, dokonca z telky, aj oni videli dom po kompletnej rekonstrukcii. Dom ma aj skryte vady, ktore ohrozuju aj nase zdravie. Mame aj video, kde predosla majitelka jasne hovori o rekonstrukcii domu. Mame milion fotografii, susedov, predpredchadzajucich majitelov, ktori ich pri kupe upozornovali na chyby domu. Mame aj inzeraty, ktore v tom case podavali.
ajale
13.10.09,13:03
I napriek tomu, ze sme ziadali, rozne doklady o dome, nedali nam ich. Robili tu zasahy v dome, o ktorych nam nic nepovedali a nemali na ne povolenie ani ich neoznamili stavebnemu uradu, mame od toho prehlasenie. Atd...
Stanislav 1975
13.10.09,13:14
Ajale, viem,že sa budeš na mňa hnevať,ale moj názor je taký,že veľa šancí na úspech nemáte-totiž predtým ako ste dom kúpili,mali ste si zavolať nejakeho odborníka na stavby a ten by zistil,čo je vo veci,podľa mňa je už teraz neskoro a podľa mňa neuspejete...:mad:
Dokazné bremeno je teraz na Vašej strane a neviem,či to všetko preukážete...,moc tomu neverím
ajale
13.10.09,13:19
Pokial viem, nie je nasou povinnostou doviezt si odbornika, ale ich povinnostou zo zakona je informovat kupca o stave domu. Nehnevam sa, ano, mali sme to urobit, ale nemuseli. Ak ti v obchode predaju kosacku, ktora ma X funkcii a funguje len jedna chyba je u predajcu a vyrobcu kosacky, nie u teba. My chceme len reklamovat zvysne funkcie, ktore "kosacka" nema. A skodu jej kupou sposobenu.
Bionda
22.10.09,08:54
... budem ti oponovať, lebo ešte dávnejšie sme ako firma kúpili jazdené iveco, ani nie po pár km sa zadrel blok motora- pri výmene zistili, že predajca ho pred kúpou polepil ako lastovička hniezdo a rýchlo ho predal. .... budeš sa diviť, ale prehrali sme súdny spor. nedokázali sme preukázať, že sa to nestalo nám.....

P.S. dnes už konečne máme, myslím si, že dobrého právnika, ale tiež to trvalo, kým sme si ho našli. :) Je to naozaj dôležitá vec!