agica2
13.10.09,16:24
Dobry den poradaci,
kto mi poradi ako odpisovat auto ( s odpisom DPH) v omege tak, aby sa mi zobrazovali odpisy aj z celkovej sumy? Skusam vsetko mozne, ale akosi sa mi to nedari, dakujem
Johanka
13.10.09,14:29
Takúto možnosť SW neobsahuje, pretože nemá opodstatnenie - predpokladám, že "celková suma" je cena s DPH.
agica2
14.10.09,11:17
dakujem, a nemohla by som ta poprosit , ak robis v omege, nemohla by si mi presne rozpisat ako mam odpisovat auto.. nakladne, aby to bolo spravne, lebo mi uz viacery povedali svoj nazor, ale akosi mi to neide dobr? dakujem
Johanka
14.10.09,12:39
Hm, o odpisoch Ti môžem napísať román , ide Ti o postup v Omege alebo o samotné odpisovanie ?
agica2
14.10.09,13:36
no ja by som radsej v omege, lebo v tomto programe zacinam, tak ak ta mozem poprosit, tak v omege.Ako mam uctovat auto s odpisovanim dph a na aky ucet,dakujem
Tweety
14.10.09,13:39
no ja by som radsej v omege, lebo v tomto programe zacinam, tak ak ta mozem poprosit, tak v omege.Ako mam uctovat auto s odpisovanim dph a na aky ucet,dakujem
Odpisy účtujeme na 551/08...
Johanka
14.10.09,13:49
no ja by som radsej v omege, lebo v tomto programe zacinam, tak ak ta mozem poprosit, tak v omege.Ako mam uctovat auto s odpisovanim dph a na aky ucet,dakujem
DPH sa neodpisuje, pri DPH si uplatníš nárok na odpočet dane (pri splnení všetkých podmienok ustanovených v zákone o DPH).
Vstupná cena pre odpisy je cena bez DPH . Pre účtovné odpisy si najprv musíš stanoviť odpisový plán.
V Omege využi možnosť Help nájdi si Dlhodobý majetok a najprv si to preštuduj. Potom napíš otázky(ak ešte nejaké budú). Je zbytočné, aby sme Ti tu písali manuál Omegy.