evinda
13.10.09,15:44
Dobry deň , potrebujem radu. Može exekutor zablokovať učet,keď disponent
je v exekučnom konani? Majiteľ nie je s disponentom v pribuzenskom vzťahu.

Ďakujem
Stanislav 1975
13.10.09,13:46
Dobry deň , potrebujem radu. Može exekutor zablokovať učet,keď disponent
je v exekučnom konani? Majiteľ nie je s disponentom v pribuzenskom vzťahu.

Ďakujem

Tak to by ten účet exekútor nemal zablokovať,pokiaľ nieje povinný majiteľom účtu,ale ruku do ohňa za to nedám,lebo exekútori sú tiež niekedy veľmi horlivý a dosť často idú nad svoje právomoci,ale nemal by ho bloknuť...
iriska
13.10.09,16:24
ja by som povedala, že tu nie exekútor, ale banka je horlivá, lebo tá rozhoduje, či ten účet je možné zablokovať na základe príkazu exekútora
Stanislav 1975
13.10.09,17:14
ja by som povedala, že tu nie exekútor, ale banka je horlivá, lebo tá rozhoduje, či ten účet je možné zablokovať na základe príkazu exekútora

Banka je na podnet exekútora účet zablokovať POVINNÁ- ona o ničom nerozhoduje,ona ho musí zablokovať...
riccado
13.10.09,22:55
Banka je na podnet exekútora účet zablokovať POVINNÁ- ona o ničom nerozhoduje,ona ho musí zablokovať...

praveze suhlasim s iriskou, banky totizto nevedia vykonavat to, co od nich exekutor niekedy ziada a castokrat si to vykladaju po svojom a konaju nad ramec toho, co vykonat maju...
iriska
15.10.09,15:21
Stanislav, exekútor často pošle príkaz do banky na blokáciu "všetkých účtov povinného" a málokedy uvádza konkrétne číslo účtu.... Čiže banka blokuje všetko, čo uzná za vhodné.
evinda
15.10.09,19:49
Ale majiteľ učtu nie je povinny ,iba disponent a ten nie je vedeny v zmluve ma iba pravo disponovať s vyberom .
harleydavidson
15.10.09,19:54
Ale majiteľ učtu nie je povinny ,iba disponent a ten nie je vedeny v zmluve ma iba pravo disponovať s vyberom .


nie exekutor takyto ucet urcite nemoze zablokovat. Aj keby ako veľmi chcel, banka by takuto blokaciu aj tak nevykonala. Exekutor moze postihnut iba ucet, ktory je vedeny na meno povinneho