ajacik
13.10.09,17:16
Dobrý den

Vopred sa ospravedlňujem, ak tu je už odpoveď na moju otázku, ale nenašla som.

Slovenská firma platca DPH kúpila v Nemecku auto aj DPH. Uvádza sa to niekde v daňovom priznaní?

Veľmi pekne dakujem
dufulus
13.10.09,15:23
aký je typ vozidla: N1, M1, iný?
ajacik
13.10.09,15:33
M1G. To G neviem čo je.
ajacik
14.10.09,09:50
posúvam,

veľmi pekne dakujem
adabirk
14.10.09,09:59
- M 1 je osobné vozidlo -
- skúste pozrieť toto:
[url]http://www.porada.sk/t120852-auto-kupene-v-cr.html[/url
- je potrebné ešte doplniť otázku -
ajacik
14.10.09,10:06
Ide o ojazdnené auto, používané iba na firemné účely (žiadna preprava, požičiavanie a pod).

neviem sa vymotať, či to uviesť do DP alebo nie.

dakujem
adabirk
14.10.09,10:17
- z otázky som vyrozumela, že je auto nakúpené s DPH ?
ak je to ojazdené vozidlo, riešilo sa to tu už:
http://www.porada.sk/t121089-p2-dovoz-ojazdeneho-vozidla-faktura-je-s-dph.html
Jana Acsová
14.10.09,10:20
Slovenská firma platca DPH kúpila v Nemecku auto aj DPH. Uvádza sa to niekde v daňovom priznaní?
Podľa informácií niekoľkokrát rozoberaných na Porade je v Nemecku možnosť uplatniť odpočítanie dane z M1, preto nerozumiem tej DPH. Iba v prípade kúpy od súkromnej osoby alebo s použitím osobitnej úpravy by mala byť daň obsiahnutá v cene, ale to vystavovatelia zas vedia a daň nie je uvádzaná ako osobitná položka.

Za bežného režimu dane mala byť faktúra od platiteľa bez dane, ak vedel Vaše identifikačné údaje. Nemám zatiaľ informáciu o tom, že by došlo v tejto oblasti k zmene, ani som to na Porade nezaregistrovala. Mám na mysli nemecký zákon o DPH.

Preskúmajte si podmienky predaja. Mali by byť na faktúre uvedené. Rovnako identifikačné údaje, aby bolo zrejmé, kto je prádávajúci a za koho Vás považoval (či za osobú identifikovanú alebo nie).
Jana Acsová
14.10.09,10:22
M1G. To G neviem čo je.
Ak si dobre pamätám "G" označovalo terénne vozidlá. Ak máte terénné vozidlo a nie sedan, hatchback, či limuzínu, tak by to mohlo byť ono.
Jana Acsová
14.10.09,10:24