ricco24
13.10.09,21:11
Na túto otázku neviem nikde na internete nájsť jasnú odpoveď ...

Som študentom VŠ dennej formy štúdia, preto sa chcem spýtať či pri podpísaní trvalého alebo skráteného pracovného pomeru budem mať spoplatnené vysokoškolské štúdium a ako je to s odvodmi do poisťovní ????

Zajtra idem podpisovať zmluvu na skrátený pracovný pomer (20 hod týždenne ) preto by ma zaujímal hlavne ten ...

Otázky teda sú - bude mať študent VŠ dennej formy spoplatnené vysokoškolské štúdium pri podpísaní TPP alebo skráteného pracovného pomeru ?
Kto bude platiť odvody do poisťovní ?

Za vaše skoré odpovede vopred ďakujem
ivka70
13.10.09,19:27
Otázky teda sú - bude mať študent VŠ dennej formy spoplatnené vysokoškolské štúdium pri podpísaní TPP alebo skráteného pracovného pomeru ? Nie, nie je na to ziadny dovod kvoli podpisu pracovnej zmluvy :) Kto bude platiť odvody do poisťovní ? Zamestnavatel normalne ako za kazdeho zamestnanca. Stat plati len ZP za studentov.



v texte
ricco24
13.10.09,19:45
Ďakujem za odpoveď, ešte by som mal otázku či pri podpísaní TPP alebo SPP nestráca rodina nárok na rodinné prídavky.

A pri tom ZP po podpise to vybaví zamestnávateľ alebo musím nahlásiť ja osobne niekde že štát za mňa má ZP prestať platiť ?

Vopred ďakujem za opoveď
ivka70
13.10.09,20:01
Ďakujem za odpoveď, ešte by som mal otázku či pri podpísaní TPP alebo SPP nestráca rodina nárok na rodinné prídavky.
Nie, narok na rodinne pridavky trva pocas denneho studia (pri splneni ostatnych podmienok ako vek do 25 rokov, neprekrocenie standardnej dlzky studia , ...). TPP studenta nema na to ziadny vplyv. Rovnako trva narok na danovy bonus.

A pri tom ZP po podpise to vybaví zamestnávateľ alebo musím nahlásiť ja osobne niekde že štát za mňa má ZP prestať platiť ?
Vybavi zamestnavatel, ten ma ohlasovaciu povinnost.



V texte
veronikasad
14.10.09,12:44
Na túto otázku neviem nikde na internete nájsť jasnú odpoveď ...

Som študentom VŠ dennej formy štúdia, preto sa chcem spýtať či pri podpísaní trvalého alebo skráteného pracovného pomeru budem mať spoplatnené vysokoškolské štúdium a ako je to s odvodmi do poisťovní ????

Zajtra idem podpisovať zmluvu na skrátený pracovný pomer (20 hod týždenne ) preto by ma zaujímal hlavne ten ...

Otázky teda sú - bude mať študent VŠ dennej formy spoplatnené vysokoškolské štúdium pri podpísaní TPP alebo skráteného pracovného pomeru ?
Kto bude platiť odvody do poisťovní ?

Za vaše skoré odpovede vopred ďakujem
Odvody na zdr.poistenie pri plnom aj skrátenom pracovnom úväzku platí zamestnanec aj zamestnávatel, ktorý ich odvádza zdr.poisťovni.

Ak tvoj celkový príjem za rok 2009 nepresiahne 2292,84 EUR a si študentom celý rok, keď si podáš do 30.6.2010 ročné zúčtovanie zdr.poistenia - zdr.poisťovňa ti zaplatené poistné vráti.