justafa
13.10.09,22:14
potrebujem vyplnit formular, ktory som dostala v elektornickej forme v adobe reader. zacala som si vyplnat potrebne udaje, rovnako zaskrtavat policka..formular mam odoslat spat vyplneny. ide vsak o to, ze neviem ako ho mam ulozit aj so vsetkymi zmenami,ktore som tam doplnila. skusala som klasicky - file - save a copy (ina moznost okrem copy nebola) no dokument mi vobec neulozilo. ako to mam urobit?
Chobot
13.10.09,21:49
potrebujem vyplnit formular, ktory som dostala v elektornickej forme v adobe reader. zacala som si vyplnat potrebne udaje, rovnako zaskrtavat policka..formular mam odoslat spat vyplneny. ide vsak o to, ze neviem ako ho mam ulozit aj so vsetkymi zmenami,ktore som tam doplnila. skusala som klasicky - file - save a copy (ina moznost okrem copy nebola) no dokument mi vobec neulozilo. ako to mam urobit?

Nechápem, čo sa ti vôbec podarilo vyplniť v Adobe Readeri, keď ako už názov hovorí, je to aplikácia na čítanie dokumentov, nie na vyplňovanie.

Pošli mi ten dokument na email chrobak7(zavinač)post.sk, pozriem, čo to je za formulár a ako je možné ho spracovať.
domenico.office
14.10.09,05:49
Ten dokument samozrejme neuložíš, ako poznamenal Chobot, je to reader-čítač. I keď sa pdf-ká dajú urobiť tak, aby sa práve v readeri dali vyplniť. Na toto je jednoduchý trik: Cute pdf writer. Po nainštalovaní tohto programíku sa ti pridá, ako virtuálna tlačiareň a ty si uložíš tento dokument, vyplnený na disk svojho PC. A potom odošleš mailom.
Postup: Vyplním dokument, dám tlačiť, vyberiem v ponuke tlačiarní cutePDF writer, ponúkne mi umiestnenie, kam uloží súbor, ok a súbor je tam.
Funguje to napríklad aj vo worde, že mi uloží wordovský text do pdf.
Blankake
14.10.09,06:06
Ten dokument samozrejme neuložíš, ako poznamenal Chobot, je to reader-čítač. I keď sa pdf-ká dajú urobiť tak, aby sa práve v readeri dali vyplniť. Na toto je jednoduchý trik: Cute pdf writer. Po nainštalovaní tohto programíku sa ti pridá, ako virtuálna tlačiareň a ty si uložíš tento dokument, vyplnený na disk svojho PC. A potom odošleš mailom.
Postup: Vyplním dokument, dám tlačiť, vyberiem v ponuke tlačiarní cutePDF writer, ponúkne mi umiestnenie, kam uloží súbor, ok a súbor je tam.
Funguje to napríklad aj vo worde, že mi uloží wordovský text do pdf.
Ten Cute pdf writer sa dá stiahnuť zadarmo?
domenico.office
14.10.09,06:18
Je to freečková záležitosť a tu sa sťahuje (http://www.cutepdf.com/products/cutepdf/Writer.asp).
justafa
14.10.09,11:57
skvele dakujem,skusim o s tym programom..sama som uz potrebovala z wordu urobit pdf tak som si instalovala tu virtualnu tlaciaren..dufam ze to zvladnem aj ted s tym druhym programom.dakujem vyskusam :)
justafa
14.10.09,12:24
no skusila som to ulozila ale ked som dokument nasledne otvorila tak som na nom nasla iba ciste strany...
domenico.office
14.10.09,12:56
Ja síce mám Adobe pro, takýmto spôsobom neukladám pdf dokumenty, ale vyskúšal som to a vyplnený dokument v Adobe Reader 9, v slovenskej verzii, mi uložilo bez najmenších problémov. Je vyplnený, celý komplet, dokonca som odskúšal i tlač na tlačiarni a nikde nevidím žiadny problém.
domenico.office
14.10.09,13:05
Ak to nie je tajnosť, daj sem link formulára, vyskúšam to.
Blankake
14.10.09,13:09
Mne sa zase vôbec nepodarilo nainštalovať ten CuteWriter nainštalovať. :( Vyzvalo ma, že si mám nainštalovať aj converter - ten som si stiahla tiež, ale nejako sa mi ho nedarí nainštalovať.
justafa
14.10.09,13:23
link je tu

http://www.ams.at/_docs/Antrag_BB_A__9___1_2006_V04-06.pdf .

no neviem preco mi to ulozi ako prazdne strany.ved to robim podla popisu - file-print atd...
domenico.office
14.10.09,14:18
Robíš to dobre, len sú tam zakázané niektoré činnosti, pokúsim sa ich odstrániť.
domenico.office
14.10.09,14:57
Toto pdf-ko si stiahni do PC, vyplň a ulož si ho do súboru, pomocou cutePDF writer. Funguje to.
justafa
14.10.09,18:09
teda...kto je taky sikovny? co tam bolo zakazane?..uz to islo bez problemov..
dakujem
domenico.office
14.10.09,18:56
Je to obmedzenie dokumentu, čo je dovolené užívateľovi s ním urobiť. Nemáš za čo, rado sa stalo.
Chobot
15.10.09,09:28
teda...kto je taky sikovny? co tam bolo zakazane?..uz to islo bez problemov..
dakujem

Včera som nebol na kompe, dostal som sa k tomu až dnes. Vidím, že už ti poradili...

Ale skúšal som s tým dokumentom trochu experimentovať... Ak onapísal domenico, ten dokument bol chránený proti ukladaniu. Ale v Adobe Reader ti to aj tak nemohlo ísť uložiť, lebo to je len Reader. AK som to vyplnil a uložil cez Adobe Acrobat, tak tam to v pohode uložilo aj vyplnené. Ale Acrobat je oproti Readeru platená verzia, tak jednoduchšie je to, čo urobil domenico.

Akurát že potom už strácaš jednu vlastnosť toho dokumentu a to opravu vyplnených okienok. Uložením už zostane len dokument v takom tvare, ako si ho vyplnil, teda uloží len obrázok dokumentu, nie jeho aktívne polia.

Ja som to uložil v aplikácii PDF Creator a potom to vyzerá tak ako je to v pílohe (nedajú sa vyplňovať polia).

Keby si to uložiť v Adobe Acrobat, tak možnosť dodatočného vyplňovania zostane zachovaná.
Valcake
15.10.09,19:33
mimotemyZdravím. Ak mám stiahnutý Acrobat com je to platené? Dík
Blankake
16.10.09,04:36
mimotemyZdravím. Ak mám stiahnutý Acrobat com je to platené? Dík
Aký Acrobat? Myslíš Acrobat Reader? - ten sa sťahuje zadarmo.