Dorka
23.08.05,22:01
Som na rodičovskej dovolenke a chcela by som sa vrátiť do práce, tak že by som pracovala z domu a do kancelárie by som chodila iba raž týždenne. V práci vediem účtovníctvo a tak by sa to dalo skombinovať. Nechcem však uzatvoriť pracovnú zmluvu na skrátený pracovný pomer tak ako mi navrhoval zamestnávateľ, pretože by som zrejme prišla o výhody, ktoré má normálna pracovná zmluva. Napríklad ak by som znovu zostala tehotná zrejme by som nebola v ochranej lehote atď. Uvažovala som nad zmluvou ako domáci zamestnanec. Máte s tým niekto skúsenosti. Poradte prosím čo by bolo najvýhodnejšie.
Janca
24.08.05,03:52
Čo tak skúsiť formu pracovného pomeru "domácky zamestnanec". Dnes sa to málo využíva, ale myslím, že to napr. pri Tvojej práci je zaujímavá forma. Je pravda, že nemáš celkom nárok na všetky vymoženosti "riadneho pracovného pomeru", ale treba zvážiť tú možnosť, že si pracovný čas prispôsobiš svojim potrebám. Čo môžeš a nemôžeš a čo môže a nemôže zamestnávateľ je v ZP, alebo v PMPP 2-3/2005.
Dorka
30.08.05,18:58
Ďakujem Janka, rozodla som sa že sa vrátim do práce na bežnú pracovnú zmluvu na dobu neurčitú a urobím si dodatok o mieste výkonu práce kde dám moju domácu adresu a ako matka starajúca sa o dieťa vo veku do 3 rokov si môžem po upraviť pracovný čas na 30h. týždenne a takisto mesačnú mzdu pokiaľ budem pracovať s upraveným pracovným časom. Myslim že by to malo byť podľa zákona. Ak sa v tom niekto vyznáte napíšte prosím či mám pravdu.