lucysk
14.10.09,06:56
Zdravím poradáci,

vopred sa ospravedlnujem ak príspevok nie je vhodne zaradený a ak tu už taká téma bola - ale hľadala som ju a nenašla :(.
Problem, ktorý mám a potrebovala by som vyriešiť je asi takýto:
- sme SVK fi, ktorá prenajíma priestory
- prenajímame priestory českej spoločnosti, ktorá má pridelené IČ pre DPH na SVK - IČO má len české
- môžem fakturovať prenájom aj s vyčíslením DPH (vlastne tak ako keby to bola slovenská firma?)

Ak je to príliš triviálna otázka, vopred sa ospravedlňujem ale nechcem si na začiatku "kariery" v novej spoločnosti spôsobiť zbytočne trable :) :) :)

Dakujem
adabirk
14.10.09,12:38
- predpokladám, že nehnuteľnosť je na Slovensku, podľa môjho názoru prenájom nehnuteľnosti sa posudzuje podľa § 15 ods. 2 zákona o DPH:
Miestom dodania služby vzťahujúcej sa na nehnuteľnosť vrátane služieb realitných kancelárií, znalcov, architektov a stavebného dozoru je miesto, kde sa nehnuteľnosť nachádza.
-na základe uvedeného, môžte vyfakturovať nájom s DPH, (ako uvádzate), alebo aj nie - § 38 zákona o DPH.