andy5581
14.10.09,07:15
Chcela by som sa spýtať na zimné elektróny, kto s tým má skúsenosti, aký je medzi nimi rozdiel a či spĺňajú účel. A či vôbec existujú? Ďakujem.
Chobot
14.10.09,10:57
Chcela by som sa spýtať na zimné elektróny, kto s tým má skúsenosti, aký je medzi nimi rozdiel a či spĺňajú účel. A či vôbec existujú? Ďakujem.

Myslíš ako hliníkové disky?

Ešte som nepočul, že by existovali disky kolies na leto a zimu, ak ako sú pneumatiky. Kov (či už železo - plech alebo hliník) má predsa skoro rovnaké vlastnosti pri -10 aj pri +30, takže nevidím praktický zmysel vymýšľať zimné disky.

Aj samotné hliníkové kolesá nemajú praktický význam, je to len luxus. Z hľadiska jazdných vlastností je to jedno, či má auto plecháče alebo hliníkové disky.
Stanislav 1975
14.10.09,10:58
Chcela by som sa spýtať na zimné elektróny, kto s tým má skúsenosti, aký je medzi nimi rozdiel a či spĺňajú účel. A či vôbec existujú? Ďakujem.

Ja som tiež ešte nepočul,že by elektrony na zimu existovali...
Stanislav 1975
14.10.09,11:00
Myslíš ako hliníkové disky?

Ešte som nepočul, že by existovali disky kolies na leto a zimu, ak ako sú pneumatiky. Kov (či už železo - plech alebo hliník) má predsa skoro rovnaké vlastnosti pri -10 aj pri +30, takže nevidím praktický zmysel vymýšľať zimné disky.

Aj samotné hliníkové kolesá nemajú praktický význam, je to len luxus. Z hľadiska jazdných vlastností je to jedno, či má auto plecháče alebo hliníkové disky.

ale majú praktický význam- baby viac na teba letia ,keď máš auto ne elektrónoch:D:D:D
magnum
14.10.09,11:08
disky z lahkych zliatin maju sice dopad aj na jazdne vlastnosti ale pre nas zanedbatelny...

kedze neviem o ziadnych zimnych elektronoch tak zo skusenosti mi vychadza ze najodolnejsie elektrony su znackove originalne s ktorymi zoberiete auto zo salonu. ostatne aj ked znackove su v zime menej odolne a sol a strk v zime ich dost ponicia...
elpka
14.10.09,11:13
Chcela by som sa spýtať na zimné elektróny, kto s tým má skúsenosti, aký je medzi nimi rozdiel a či spĺňajú účel. A či vôbec existujú? Ďakujem.
sú len elektróny, nerozdeľujú sa na zimné a letné....ale väčšina nedoporučuje v zime ich mať nahodené, na kov pôsobí chlad a sú tým aj háklivejšie na prasknutie, stačí ti trochu zobrať obrubník a... Ja ich na zimu vymieňam zimné pneu na diskoch...
elpka
14.10.09,11:17
ale majú praktický význam- baby viac na teba letia ,keď máš auto ne elektrónoch:D:D:D
Stanko a na mňa čo? tiež len baby..hm to mám smolu...
Martin Mocko
14.10.09,11:20
ale majú praktický význam- baby viac na teba letia ,keď máš auto ne elektrónoch:D:D:D

Ono to Stano ešte záleží na tom, či máš tie elektróny na favorite..alebo na aute so štyrmi kruhmi v znaku (nemyslím teraz olympijský znak - tam ich je o jeden viac..ale je to podobné..):D
Stanislav 1975
14.10.09,11:24
Stanko a na mňa čo? tiež len baby..hm to mám smolu...

Ale ja nemám elektrony...:mee::mee::mee: a na mojom šrote by ani nevynikli...
Stanislav 1975
14.10.09,11:25
Ono to Stano ešte záleží na tom, či máš tie elektróny na favorite..alebo na aute so štyrmi kruhmi v znaku (nemyslím teraz olympijský znak - tam ich je o jeden viac..ale je to podobné..):D

To je pravda, z teba Martin raz niečo bude, niečo veľké dokážeš...:):D
elpka
14.10.09,11:34
Ale ja nemám elektrony...:mee::mee::mee: a na mojom šrote by ani nevynikli...
skús prečítať ešte raz môj príspevok....;) neplač, veď to, že škoda nie je auto, ešte neznamená, že je to šrotík...:D
Stanislav 1975
14.10.09,11:36
skús prečítať ešte raz môj príspevok....;) neplač, veď to, že škoda nie je auto, ešte neznamená, že je to šrotík...:D

A čo je Škoda? Vlak?:confused::confused::confused::D
elpka
14.10.09,11:43
A čo je Škoda? Vlak?:confused::confused::confused::D
:D:D:D netrafil......:D
Stanislav 1975
14.10.09,11:47
Keď vyrastiem,tak si kúpim INFINITTY, a to budeš len pozerať...:D:D:D
takéto- http://www.infiniticars.cz/fx.html
elpka
14.10.09,11:51
Keď vyrastiem,tak si kúpim INFINITTY, a to budeš len pozerať...:D:D:D
takéto- http://www.infiniticars.cz/fx.html
krása, tak to ti prajem...aj ja raz toho môjho cigáňa vymením za subaru....aspoň dúfam..:)
Stanislav 1975
14.10.09,11:53
krása, tak to ti prajem...aj ja raz toho môjho cigáňa vymením za subaru....aspoň dúfam..:)

Zober od Slotu to jeho, keď ho bude predávať,tiež celkom pekný kus...:rolleyes:
elpka
14.10.09,11:57
Zober od Slotu to jeho, keď ho bude predávať,tiež celkom pekný kus...:rolleyes:
teraz myslíš od ktorého..u nás sa viacerí z tohto klanu prevážajú na kusoch....ale musím mladého pochváliť...minule mi zastavil a pustil ma prejsť cez cestu....:D
Stanislav 1975
14.10.09,12:02
teraz myslíš od ktorého..u nás sa viacerí z tohto klanu prevážajú na kusoch....ale musím mladého pochváliť...minule mi zastavil a pustil ma prejsť cez cestu....:D

To máš teda dobré kontakty,keď ti zastal na prechode...:D:D:D
robin78
14.10.09,12:23
Chcela by som sa spýtať na zimné elektróny, kto s tým má skúsenosti, aký je medzi nimi rozdiel a či spĺňajú účel. A či vôbec existujú? Ďakujem.

Akurat som nedavno kupoval elektrony na zimnu sadu pneu a predavac mi povedal, ze maju rovno aj zimnu povrchovu upravu. Podla mojho nazoru sa jedna len o vacsiu odolnost voci soliam, ktorymi sa tak hojne solia nase cesty.

V minulosti co som mal auto s original elektronmi od vyrobcu, kde som mal univerzalne pneu a nemal som ziadny problem cez zimu.
buchač
14.10.09,12:30
Je jedno , či zimné alebo letné pneu , no pri obidvoch je potrebné dodržať základné pravidlo , tj. cca 100 - 150 km jazdiť takpovediac opatrnejši , aby si dezén našiel to svoje , aby sa opotreboval ten ochranný film z výroby . Inak je možné , že voz chytí oveľa skôr šmyk , aj pri menšej rýchlosti ..
Stefan2005
14.10.09,12:38
sú len elektróny, nerozdeľujú sa na zimné a letné....ale väčšina nedoporučuje v zime ich mať nahodené, na kov pôsobí chlad a sú tým aj háklivejšie na prasknutie, stačí ti trochu zobrať obrubník a... Ja ich na zimu vymieňam zimné pneu na diskoch...

Súhlasím. A doplním praktickú skúsenosť - už ste skúšali dať niekedy snehové reťaze na hliníkové disky? Ak nie, radšej neskúšajte - tie škrabance sa ani leštením sa nedali odstrániť...
pivko
15.10.09,10:51
Chcela by som sa spýtať na zimné elektróny, kto s tým má skúsenosti, aký je medzi nimi rozdiel a či spĺňajú účel. A či vôbec existujú? Ďakujem.
Hlinikove disky kolies na zimu EXISTUJÚ
Majú oproti letným inač prisposobeny tvar ,hlavne vnútornú stranu aby sa vo vnútri nezachytával sneh.
A čo sa týka rozdielu jazdy na plecháčoch a hl. diskoch tak aj v tom je veľký rozdiel.
http://www.centrumkolies.sk/index?vmcchk=1
misomiso
17.10.09,07:12
Hlinikove disky kolies na zimu EXISTUJÚ
Majú oproti letným inač prisposobeny tvar ,hlavne vnútornú stranu aby sa vo vnútri nezachytával sneh.
A čo sa týka rozdielu jazdy na plecháčoch a hl. diskoch tak aj v tom je veľký rozdiel.
http://www.centrumkolies.sk/index?vmcchk=1

A aky je v tom rozdiel okrem toho, ze som vacsi frajer?

To malo vyznam v minulosti. Vtedy sa na pretekarske auta davali disky z horcikovych zliatin kvoli tomu, ze sa tym znizila hmotnost neodpruzenej hmoty a tym sa zlepsili jazdne vlastnosti na hrbolatej ceste.

Dnes to stratilo vyznam, stal sa z toho iba marketing. Porovnajte si hmotnosti hlinikovych diskov s tymi plechovymi. Pre istotu hmotnost vyrobcovia uz ani neuvadzaju. Setri sa na materialoch, vacsina liatych diskov sa robi v podstate s cisteho hlinika, ktory je makky. Auta su vykonne a tazke, preto musia byt disky masivne a tym aj tazke. Naopak plechove disky sa robia dnes z lepsej ocele, a tym padom aj trocha tensie a lahsie ako v minulosti. Vysledkom je, ze casto najdes hlinikovy disk, ktory je tazsi ako plechac. Ak chces mat naozaj lahsi disk z horcika, tak za to musis zaplatit nehorazne peniaze.

No medzicasom vyrobcovia zistili, ze sa to ludom paci, takze sa hmotnostou velmi nezaoberaju. Ludia to kupuju nie kvoli lepsim vlastnostiam, ale kvoli estetike.
ekopo
17.10.09,08:06
Aj keby som chcel, tak si na auto nemôžem dať plechové disky, pretože k autu neexistujú v rozmere 17". A je viac typov osobných áut na ktoré nie sú 17-ky plechové disky. (16-ky sú)
ekopo
18.10.09,13:16
Asi máš teda zvláštne auto (ved ani na V3S nie sú zliatinové disky :D ).
Mám vcelku bežné auto.
V3S ma pobavila.
Chobot
19.10.09,08:03
Hlinikove disky kolies na zimu EXISTUJÚ
Majú oproti letným inač prisposobeny tvar ,hlavne vnútornú stranu aby sa vo vnútri nezachytával sneh.
A čo sa týka rozdielu jazdy na plecháčoch a hl. diskoch tak aj v tom je veľký rozdiel.
http://www.centrumkolies.sk/index?vmcchk=1

Z tvojho odkazu som vyčítal, že to nie sú "zimné" disky, ale disky so zimnou úpravou. Podľa môjho názoru je to len Ďalší marketingový ťah predajcov, ako presvedčiť vodičov, že aj na zimu si majú (alebo že aj v zime si môžu)kúpiť elektróny.
magnum
19.10.09,08:15
Taserda
19.10.09,10:50
http://auto.sme.sk/c/3561438/elegancia-v-zime-hlinikove-disky.html

...aj ked s tym nie celkom suhlasim...
Tak podľa odkazu sú AL disky vhodnejšie na zimu ako na leto:).šťastie že sa mi v garáži sneh roztopí:).