mimi2
14.10.09,07:32
Poraďte mi prosím Vás, ako prezimovať tuje v črepníkoch.Mám ich na otvorenej terase. Treba črepník nejako obaliť alebo ich nechať tak a iba ich počas zimy zalievať? Takto isto mám aj rododendron.Čo s ním. :confused: Má niekto skúsenosť s tým, keď tuje v strede vysychajú?;)
Erika686
14.10.09,06:33
Aj mne v strede vysychaju, ale ja ich mam ako zivy plot. Pytala som sa aj tu na porade, alenikto neporadil. Tak si to vysvetlujem tym,ze bolo suche leto,tak asi z nedostatku vlahy. Dufam,ze sa spamataju, lebo ten zivy plot je krasny a skoro 3m vysoky.
Zdenka 0705
14.10.09,06:50
Ja som kdesi počula, že treba obaliť kvetináče aspoň bublinkovou fóliou....
meggan
14.10.09,08:39
Ja mam v kvetinaci rododendron a krajsie kvitne aj listy ma krajsie ako tie co mam priamo v zemi. Kazdu zimu kvetinac obalim hrubsiou starou dekou, alebo bublinkovou foliou a dam do zavetria. Ked hlasia velky mraz prikrijem aj listy jemnejsiou textiliou. Ked nejde teplota do mrazov musim ho polievat, aby nevyschol. Myslim, ze toto mozes urobit aj z tujkami, akurat vrch by som neprikrivala-su odolnejsie. Nezabudni aj tie polievat, ale iba ked nie je mraz.
alenad
14.10.09,09:12
Ja som po minulé roky ešte pridala a nakopila zeminu ku kmeňu. Vyššiu tuju v kvetináči som obviazala hrubým motúzom do tvaru ihlana. To kvôli ťažkému snehu, aby na jar mala zasa pekný tvar. Treba ich stále polievať ( keď nemrzne ). Na jar prihnojiť hnojivom na dreviny.
arizona
14.10.09,20:44
Pred založením novej témy prosím použite vyhľadávač...
napr. http://www.porada.sk/t82438-tuje-v-kvetinacoch.html
atd...