avonka1
14.10.09,09:00
Čo sa vám osvedčilo proti nachladnutiu a nádche? Najlepšie niečo veeeeeeeeeeľmi rýchlo zaberajúce..... Ďakujem!
margot157
14.10.09,08:55
Akurát to dnes jedna pani povedala v rádiu, že si vždy naordinuje 3 cé-čka a vždy to spoľahlivo zabrie : cicho, cepô a cekuciny :-).
Erika686
14.10.09,09:07
Ja ked citim,ze nieco na mna lezie, tak si hned dam Coldrex horuci napoj.
Blankake
14.10.09,09:10
Ja v začiatkoch okrem zvýšeného príjmu vitamínu C a teplých čajov si dám horúci grog: do prevarenej vody trochu nejakého alkoholu (rum, whisky...), med a celú škoricu - vypiť čo najteplejšie.
A tiež si zvyknem kúpiť homeopatiká (Coryzalia) a čo najviac ležím a odpočívam (telo si to aj žiada samo).
Stanislav 1975
14.10.09,09:19
Ja v začiatkoch okrem zvýšeného príjmu vitamínu C a teplých čajov si dám horúci grog: do prevarenej vody trochu nejakého alkoholu (rum, whisky...), med a celú škoricu - vypiť čo najteplejšie.
A tiež si zvyknem kúpiť homeopatiká (Coryzalia) a čo najviac ležím a odpočívam (telo si to aj žiada samo).

Ale nie ležať sám, lebo sa treba aj vypotiť...:D:D:D:cool:
Blankake
14.10.09,09:28
Ale nie ležať sám, lebo sa treba aj vypotiť...:D:D:D:cool:
No to je jasné :D:D:D...najlepšie je živočíšne teplo.;):):---
Stanislav 1975
14.10.09,09:30
No to je jasné :D:D:D...najlepšie je živočíšne teplo.;):):---

Pravda veru pravda-:D:D:D
frederyka
14.10.09,09:38
Mne sa osvedčilo nahrievanie tváre lampou. Teplo mi pomáha aj pri zastavenej nádche.
Ďalej...Dostatok teplého čaju, ovocia a kyslej kapusty
Doplnenie: nepijem v tom čase mlieko a nejem mliečne výrobky
Blankake
14.10.09,09:53
Mne sa osvedčilo nahrievanie tváre lampou. Teplo mi pomáha aj pri zastavenej nádche.
Dostatok teplého čaju, ovocia a kyslej kapusty
Pri zastavenej nádche je tiež dobré sa nahrievať nad horúcim mliekom alebo obklad na čelo z horúcich varených zemiakov.
Stanislav 1975
14.10.09,09:55
Mne zasa pomáha,keď sa naparujem nad obyčajnou slanou vodou,ale musí to byť fakt čo najhorúcejšia voda,ja mám najradšej vriacu...
janaGT
14.10.09,09:57
Akurát to dnes jedna pani povedala v rádiu, že si vždy naordinuje 3 cé-čka a vždy to spoľahlivo zabrie : cicho, cepô a cekuciny :-).

perfektne to vyjadrila :)
Blankake
14.10.09,09:57
Mne zasa pomáha,keď sa naparujem nad obyčajnou slanou vodou,ale musí to byť fakt čo najhorúcejšia voda,ja mám najradšej vriacu...
Ja naparovanie neznášam (ani moje deti), ale pomáha to. ;)
susann2
14.10.09,10:05
Mne zase pomáha keď sa vyhrejem v teplom kúpeli s nejakou solou, vhodnou pri nahladnutí /kúpim v drogérii/, najlepšie na noc. Raz som si pýtala radu na nádchu od ORL lekára a povedal mi, že či som nepočula, že liečená nádcha trvá 7 dní a neliečená týždeň.
avonka1
14.10.09,13:32
susann2, u mňa trvá nádcha od septembra do mája- pracujem v epicentre nádchy... :-(
Blankake
14.10.09,13:35
susann2, u mňa trvá nádcha od septembra do mája- pracujem v epicentre nádchy... :-(
Tak to už by si mala mať na ňu imunitu, nie? :rolleyes:
maca.tt
14.10.09,16:30
šťava jedného citronu,strúčik cesnaku,lyžica medu pomiešať a vypiť
avonka1
14.10.09,17:20
maca.tt, vyskúšam ( ale každé zvlášť ) :-)))
avonka1
14.10.09,17:21
Blankake, imunitu nemám ( ani poslaneckú ) :-)))
susann2
14.10.09,17:52
susann2, u mňa trvá nádcha od septembra do mája- pracujem v epicentre nádchy... :-(
Ale to už predsa nemôže byť obyčajná nádcha, ktorá prejde za ten týždeň, ale nejaká alergia, alebo naozaj máš tak oslabenú imunitu, to však už patrí do rúk odborníka.
osky
14.10.09,19:25
v tejto diskusii-ZDRAVIE si pozri na strane 36 temu-chripkova sezona a nadcha.zalozila som ju min.rok na jesen.ale neviem to tu prilepit,musis si to pohladat.
nema zmysel vyjadrovat sa k tomu znova.pokukaj,co sa osvedcilo mne aj inym.
obcas treba hladat odpovede aj v starych temach!!!nie zakladat stale podobne.zelam skore uzdravenie,dufam ze daco na teba bude platit.;):)
*Fénix
14.10.09,19:58
Včera tuším to bolo v TV,alebo predvčerom? Nie som si istý. No hovorili o štipľavej feferónke zapitej dobrou slivovicou.:) Údajne vyvolá takú teplotu v organizme, že choroba mizne. No pozor na citlivejších ľudí - chorý žalúdok a pod., nie že skolabujete.:o Aj Dr. Bukovský myslím zaujal stanovisko, že to môže pomôcť. Keby som bol pozornejší pri počúvaní TV.No nesedel som a nesledoval priamo, začul som to iba okrajovo pri inej činnosti, čím potvrdzujem,že aj muži sú schopní robiť viac činností naraz. :):D:D
pasuliatko
15.10.09,16:20
no neliečená nádcha trvá týždeň a liečená sedem dní :) čiže asi nič jedine nejaký sprej do nosa na uvolnenie hlienu... odporúčam Olynth HA.
avonka1
15.10.09,16:20
Osky, pred vložením témy som hľadala staršie, ale našla som len nesúvisiace témy, v ktorých sa niekde vyskytlo slovko NÁDCHA...

A ohľadom "alergie"- nevylučujem ju, ale mám pocit, že je to vďaka mojej práci- učím v škôlke a keď si predstavíš, koľkokrát denne dostanem "priamy zásah" od kýchajúceho dieťaťa napr. pri jeho obúvaní... pri siakaní 20 detí je to s tou imunitkou ťažšie... všetky kolegyne sú na tom rovnako...
Valcake
15.10.09,18:41
Včera tuším to bolo v TV,alebo predvčerom? Nie som si istý. No hovorili o štipľavej feferónke zapitej dobrou slivovicou.:) Údajne vyvolá takú teplotu v organizme, že choroba mizne. No pozor na citlivejších ľudí - chorý žalúdok a pod., nie že skolabujete.:o Aj Dr. Bukovský myslím zaujal stanovisko, že to môže pomôcť. Keby som bol pozornejší pri počúvaní TV.No nesedel som a nesledoval priamo, začul som to iba okrajovo pri inej činnosti, čím potvrdzujem,že aj muži sú schopní robiť viac činností naraz. :):D:D

Máš pravdu!;) Aj ja som to počula, ale tiež len tak na pol ucha. Našťastie nemávam nádchu. Okrem iného dobrý je aj brávať zinok :)
osky
16.10.09,14:47
Osky, pred vložením témy som hľadala staršie, ale našla som len nesúvisiace témy, v ktorých sa niekde vyskytlo slovko NÁDCHA...

A ohľadom "alergie"- nevylučujem ju, ale mám pocit, že je to vďaka mojej práci- učím v škôlke a keď si predstavíš, koľkokrát denne dostanem "priamy zásah" od kýchajúceho dieťaťa napr. pri jeho obúvaní... pri siakaní 20 detí je to s tou imunitkou ťažšie... všetky kolegyne sú na tom rovnako...
ja nikdy nehladam pomocou vyhladavaca,nefunguje to.vzdy prejdem stranku po stranke.vsak som ti napisala,na ktoru stranu treba kuknut.:rolleyes:
avonka1
16.10.09,18:14
Osky, prepáč, som "zbrklá", pozriem si to, vďaka.
Stanislav 1975
16.10.09,18:16
Ale zasa Osky-nka nebi už toľko Avonku:confused::confused::confused:-však nech si otvorí tému...
avonka1
17.10.09,19:46
Stanislav, Osky má pravdu, vôbec jej to nezazlievam.:) Ale ďakujem, že si sa ma zastal.:D:D:D:D:D
osky
18.10.09,09:45
Ale zasa Osky-nka nebi už toľko Avonku:confused::confused::confused:-však nech si otvorí tému...
;)co by som ju bila.tu je predsa sloboda.sory ak to vyznelo odo mna blobo.jasne ze si moze zalozit temu.
ja som praveze nechcela furt o tom istom,lebo uz som napisala na kt.stranu sa ma pozriet,ale asi to prehliadla,tak som sa ju snazila nasmerovat.ved napokon je mozne aj to,ze nic z toho co je v tej teme na nu ani nezaberie-to je individualne.:)
ale v kazdom pripade avonke drzim palce.ziadna choroba nie je prijemna.