ivkň
14.10.09,11:00
Dobrý deň chcem sa spýtať,

prišla nám faktúra od "dodávateľa" za opravu čerpadla. Ide o čerpadlo, ktoré sme my dodali a montovali jednej firme, to sa im asi nejako poškodilo. Tak sme si najali "toho dodávateľa", ktorý toto čerpadlo opravil. Chcem sa spýtať či to mám účtovať na subdodávku 518 alebo ako opravu 511? Prosím o radu.

Ďakujem
Tweety
14.10.09,09:19
Dobrý deň chcem sa spýtať,

prišla nám faktúra od "dodávateľa" za opravu čerpadla. Ide o čerpadlo, ktoré sme my dodali a montovali jednej firme, to sa im asi nejako poškodilo. Tak sme si najali "toho dodávateľa", ktorý toto čerpadlo opravil. Chcem sa spýtať či to mám účtovať na subdodávku 518 alebo ako opravu 511? Prosím o radu.

Ďakujem
Ak to budete firme, ktorej ste to čerpadlo montovali, fakturovať ďalej, bude to subdodávka- 518, ale ak nie, faktúra nie je vaším nákladom, pretože nie ste vlastníkom tohoto čerpadla.
durisovad
14.10.09,12:10
Ak sa cerpadlo pokazilo v zarucnej dobe, odberatel cerpadla ma narok na bezplatnu opravu voci vam a vy voci dodavatelovi cerpadla. Ak to bolo po zarucnej dobe, opravu si plati vlastnik cerpadla, to znamena, ze naklady by ste mali prefakturovat.