akleda
14.10.09,12:22
Ahojte,
vedel by mi niekto vysveltiť prečo skládka (platca DPH) fakturuje poplatok platcovi DPH za uloženie odpadu bez DPH? Oslobodnie od dane predsa nič nehovorí o poplatkoch za odpady.
Ďakujem a želám pekný deň
Miska 1
15.10.09,02:55
Pozri si zákona17/2004 Z.z.o poplatkoch za uloženie odpadov.Tento poplatok určuje štát a aj jemu sa odvádza. Ľudovo sa nazýva zákonný poplatok a samozrejme je oslobodený od DPH.
Ľuboslav
15.10.09,04:41
Ahojte,
vedel by mi niekto vysveltiť prečo skládka (platca DPH) fakturuje poplatok platcovi DPH za uloženie odpadu bez DPH? Oslobodnie od dane predsa nič nehovorí o poplatkoch za odpady.
Ďakujem a želám pekný deň

§22 ods.3 zakona o DPH + §2 ods.1 zakona c.17/2004

poplatok za ulozenie odp.na skladku (kt.je prijmom rozpoctu obce) je z pozicie prevadzkovatela skladky povazovany za prechodnu polozku a nezahrna sa do zakladu dane nim poskytovanej skuzby
akleda
16.10.09,04:12
Ďakujem obom za odpovede
waitinka7
03.02.11,04:35
Dobrý deň poradáci,
ja by som sa chcela opýtať, ako konkrétne zistím, aký poplatok prinálezí jednotlivému druhu odpadu. Viem len o tabulke prílohe č. k zákonu č.17/2004 Z.z. ale ja by som potrebovala konkrétne, napríklad poplatok za piliny, hobliny....objemovy odpad.... alebo odpady z lesneho hospodarstva. Môze mi niekto poradit, ako jednotlivo zaradit tieto odpady do kategorii? Dakujem pekne za kazdu radu.
Polly404
15.02.16,11:33
A ak skládka vyfakturuje odberateľovi sumu bez DPH a ten odberateľ to potom refakturuje ďalej inému odberateľovi, tiež to fakturuje bez DPH aj keď je platiteľom DPH?