zuzanah3
14.10.09,12:31
Dobrý deň,

chcem poprosiť radu, FO, bežný občan SR si kupuje na základe kúpnej zmluvy vozidlo - traktor od občana Maďarska. Ako to je s DPH v tomto prípade? Vzniká tu nejaká povinnosť?:confused:

Ďakujem
adabirk
14.10.09,12:41
nákup: občan HU - občan SK - nevzniká vám žiadna povinnosť v súvislosti so zákonom o DPH.
zuzanah3
14.10.09,12:50
nákup: občan HU - občan SK - nevzniká vám žiadna povinnosť v súvislosti so zákonom o DPH.
Tak to som chcela počuť :) Ani žiadna iná povinnosť? Ďakujem
janasim
08.12.09,08:07
SZČO-SHR platca DPH, nakupuje z členského štátu EU ojazdený traktor od firmy ktorá ho mala v majetku a používala v súvislosti s podnikaním, tiež platca DPH. Ako je to v tomto prípade s DPH?
IvoM
08.12.09,08:31
V tomto prípade postupuješ podľa §11 zákona o DPH, takže firma z HU bez DPH a na SZČO SK sa prevedie daňová povinnosť.
janasim
08.12.09,08:56
Ďakujem.Čiže samozdaniť.