halali
14.10.09,13:33
Ahojte
súrne potrebujem pomôcť snažím sa stiahnuť si fotkyz mobilu, ale ja somantitalent pomôže niekto prosím?napíšte krok po kroku čo si mám zapnúť v pc? chcem to cez bloototh pomôžte prosím
marco2233
14.10.09,11:35
aky phone??? mas k nemu nejaky software??
bobino38
14.10.09,11:36
1. zapnúť bluetooth aj na PC aj na mobile.
2. daj vyhladať programom na ovládanie bluetooth cez PC všetky zariadenia v okolí
3. ak nájde tvoj mobil tak ich spáruj, zadaj rovnaké kódy
4. odošli z mobilu do PC fotky cez bluetooth
Martin Mocko
14.10.09,11:37
Ahojte
súrne potrebujem pomôcť snažím sa stiahnuť si fotkyz mobilu, ale ja somantitalent pomôže niekto prosím?napíšte krok po kroku čo si mám zapnúť v pc? chcem to cez bloototh pomôžte prosím

Najsamprv treba "spárovať" laptop s mobilom. Postup je odlišný od typu mobilu a laptopu. Štandardne sa zapne BT na obidvoch prístrojoch a na jednom z nich sa dá vyhľadávať BT zariadenie. Pri nájdení bude pýtať nejaký kód, tak tam zadaj 0000 na obidvoch prístrojoch a potom už by to malo fungovať.
Potom iba odosielať z mobilu fotky do laptopu cez BT a pozeráš, ako pekne ti ich ukladá do laptopu.
halali
14.10.09,11:37
nokia a aký soft to nestačí sa spojiť cezbloototh?
halali
14.10.09,11:38
a kde to najdem v pc teda bloototh?
Stanislav 1975
14.10.09,11:40
nokia a aký soft to nestačí sa spojiť cezbloototh?

samozrejme,že nestačí-musíš mať nejaký soft aby si spároval mašiny-vačšinou to býva pri mobile,také inštalačné cd,ale niekde sa to dá aj z netu stiahnuť...
Čo máš za aparát? Nokiu?
bobino38
14.10.09,11:40
nie je to bloototh ale bluetooth, a najdeš to tak že musíš si to najprv kupiť ak to nemáš a potom pichnuť do USB portu a nainštalovať...
halali
14.10.09,11:42
ja neviem asi 6230, ale ako zapnem bloototh vlaptope?
halali
14.10.09,11:43
saospravedlnujem bluetooth
Stanislav 1975
14.10.09,11:43
ja neviem asi 6230, ale ako zapnem bloototh vlaptope?

V menu si nájdi blútuth a daj si hľadaj všetky prístroje a zapni si to isté aj v mobile-ale bez toho softu budeš zbytočne zapínať...
Martin Mocko
14.10.09,11:45
ja neviem asi 6230, ale ako zapnem bloototh vlaptope?

Aký je to laptop? Štandardné mašiny zapínajú hardwarovo spolu s WIFInou.
marco2233
14.10.09,11:47
teraz rozmyslam ak to sparuje netreba jej soft.. posle to z telefonu na sparovany ntb.. cez soft by to bolo pohodlnejsie ale da sa to aj bez neho.. len musi mat Bluetooth v NTB aj v mobile zapnuty a da vyhladavat zariadenia.. sparuje to a posliela
halali
14.10.09,11:47
to nie je môj laptop takže nič o nom neviem ale ževraj všetko by tu malobyť,len ja to neviem pozapínať
Stanislav 1975
14.10.09,11:50
to nie je môj laptop takže nič o nom neviem ale ževraj všetko by tu malobyť,len ja to neviem pozapínať

halali,ty si ale číslo...;)
halali
14.10.09,11:52
Stanko to ja viem :) radšej poraď
Stanislav 1975
14.10.09,11:54
Stanko to ja viem :) radšej poraď

Som rád,že si to zobral s humorom,tak ako to bolo myslené-nemáš tam na blízku nikoho kto by ti to urobil a je vlastne na tom laptope blúútuth?
halali
14.10.09,12:11
Stanko ja som tá halali ,) ale nevadí, no asi k tomu niekoho zavolám, vďaka Vám všetkým za cenné rady
Blankake
14.10.09,12:45
to nie je môj laptop takže nič o nom neviem ale ževraj všetko by tu malobyť,len ja to neviem pozapínať
Pozri sa, či tam nie je na ploche ikonka Bluetooth
kabatik
15.10.09,05:44
Nainštaluj si
Nokia PC Suite -je to freeware

http://downloads.zoznam.sk/download/nokia-pc-suite_60
dalid
15.10.09,06:31
Nekomplikujte jej to s modrym zubom a instalaciou Nokia suite:). Halali pisala ze ma Nokiu 6xxx. Spoj mobil cez USB kabel s pc. Cez prieskumnika - tento pocitac - telefon sa ti zobrazi pod nejakym nazvom ako dalsi disk. Klik na neho. Mala by si tam mat adresar s nazvom Images - do neho sa ukladaju obrazky nafotene mobilom. Potom si ich klasicky skopirujes do PC, kam potrebujes. Mysli, ze jednoduchsie to uz nejde.
bobino38
15.10.09,06:44
...načo sa trápiť s bluetooth alebo PC Suite, nech to pripojí cez USB kábel a z pamäťovej karty to prekopíruje do PC.
mpca
15.10.09,06:50
Nekomplikujte jej to s modrym zubom a instalaciou Nokia suite:). Halali pisala ze ma Nokiu 6xxx. Spoj mobil cez USB kabel s pc. Cez prieskumnika - tento pocitac - telefon sa ti zobrazi pod nejakym nazvom ako dalsi disk. Klik na neho. Mala by si tam mat adresar s nazvom Images - do neho sa ukladaju obrazky nafotene mobilom. Potom si ich klasicky skopirujes do PC, kam potrebujes. Mysli, ze jednoduchsie to uz nejde.
nesúhlasím 6230 je starý model....!
Bluetooh + Nokia PC Suite 7.1 a prenos musí fungovať!
halali
15.10.09,07:44
vrelá vďaka... ja som to už skúšala aj cez kábel... všetko nainštalované a nechce mi to spojiť phone s pc
halali
15.10.09,07:46
a ešte jedna otázočka ak by sa mi to pripojenie podarilo, kde mi to v pc bude ukladať.... kde to mám potom hľadať?
Chobot
15.10.09,07:56
vrelá vďaka... ja som to už skúšala aj cez kábel... všetko nainštalované a nechce mi to spojiť phone s pc

Spojila si mobil s PC pomocou USB kábla?

Potom v Prieskumníkovi by sa ti mal zobraziť nový Vymeniteľný disk (nejaké označenie E: alebo F: či iné písmeno), kde sú asi uložené tie fotky.

Ak nie, nainštalovala si si Nokia PC Suite? AK áno, tak ho spusti, on si spojí mobil s PC a potom tam máš menu, kde si ľahko nájdeš prieskumníka a súbory len skopíruješ.
Chobot
15.10.09,07:57
a ešte jedna otázočka ak by sa mi to pripojenie podarilo, kde mi to v pc bude ukladať.... kde to mám potom hľadať?

No predsa tam, kam mu prikážeš, aby to uložilo. Najlepšie je uložiť to na Pracovnú plochu, tam to určite nájdeš, aj keď si amatér.
halali
15.10.09,08:03
ďakujem za cenné rady :)
marco2233
15.10.09,16:29
nesúhlasím 6230 je starý model....!
Bluetooh + Nokia PC Suite 7.1 a prenos musí fungovať!

nielen musi ale aj funguje mam 6230i a je to bey problemov.. staci nastavit bluetooth spojit to a pomocou nokia pc suite to stiahnut kde chces
vulxy
15.10.09,16:50
No predsa tam, kam mu prikážeš, aby to uložilo. Najlepšie je uložiť to na Pracovnú plochu, tam to určite nájdeš, aj keď si amatér.

vraj na "Plochu":)prave som dosiel od umelca ktory natrepal na plochu 6,5gb a pamet len 1gb.:D
mpca
15.10.09,16:51
este jednd vec..citacku kariet nahodit do nej pam. kartu z telefonu a je to finito... :)
Chobot
16.10.09,06:56
vraj na "Plochu":)prave som dosiel od umelca ktory natrepal na plochu 6,5gb a pamet len 1gb.:D

Tomuto nechápem...

Akú pamäť mal 1 GB? Veď na plochu môže uložiť toľko, koľko má voľnú kapacitu na C:

Súhlasím, že je to potom neprehľadné, keď všetko ukladá na plochu, ale pre amatérov je to najľahšie tam nájsť dokumenty, ktoré si "niekam" chcú dočasne uložiť. Vždy lepšie, než keby mali nájsť cestu c:\documents and settings\user\documents.....
misoft
16.10.09,14:22
vraj na "Plochu":)prave som dosiel od umelca ktory natrepal na plochu 6,5gb a pamet len 1gb.:D
Čo je na tom divné? Pamäť PC s tým nemá nič spoločné, súbory sa predsa ukladajú do HDD, i keď dávať miesto uloženia "Pracovná plocha" (čo je mimochodom aj názov podadresára ["My Desktop"] v adresári "Documents and Settings") je poriadna blbosť (tá zaprataná plocha :confused:).
Ale väčšina MT sa dá pripojiť aj pomocou USB a PC ich vyhodnotí ako nové zariadenie (aj pamäťovú kartu takto vyhodnotí) a pripojí ich. Potom sa dajú otvárať ako ostatné disky a presúvať a kopírovať súbory. Potom však nezabudnúť odpojiť softvérovo (vpravo dole pri hodinách) tieto obe "zaradenia". A nie je často ani potrebný žiadny softvér pre MT, jednoducho určí, že MT je flash drive X a pamäťová karta je flash drive Y (napríklad).
vulxy
16.10.09,14:46
Tomuto nechápem...

Akú pamäť mal 1 GB? Veď na plochu môže uložiť toľko, koľko má voľnú kapacitu na C:

Súhlasím, že je to potom neprehľadné, keď všetko ukladá na plochu, ale pre amatérov je to najľahšie tam nájsť dokumenty, ktoré si "niekam" chcú dočasne uložiť. Vždy lepšie, než keby mali nájsť cestu c:\documents and settings\user\documents.....

oprav ma ked som neznaly ale vzdy som si myslel ze "plocha" sa nacitava rezidentne do pamete,preto ked mas ram1gb a das tam dokumenty 5 gb potom Win musi swapovat a tym sa cely system spomaly alebo skolabuje.
ale este raz nie som taky odbornik aby som sa hadal:)