montina
14.10.09,13:37
Ahojte poradáci, nemôžem nikde nájsť čo s odpadom z kuchyne- pomyje.
mám v prenájme penzionik s reštikou a neviem, čo s tým. či stačí uzatvoriť zmluvu s tetuškou z dedinky, že pomyje bude brať domov prasiatka, či je na to nejaká firma, ktorá to berie/ lebo nikde nemôžem nájsť ani zákon ohľadom tohto/. ak máte podobný prípad, prosím poradte...... vdaka vopred

a ešte ak máte niekto skúsenosti s prevádzkou penzionu, pošlite mi prosím súkromnú správu,,,,,,ĎAKUJEM
Zewa
16.10.09,13:16
ahoj. pomyje z takejto prevadzky nemozes oficialne davat ako krmivo pre zvierata ktorych maso bude sluzit pre ludsku spotrebu.. najlepsie je dohodnut sa s miestnou kompostarnou / spracovatelom odpadov a ''dodavat'' pomyje im...
jumo
17.10.09,18:34
Ja uz som o tom davnejsie rozmyslal ked vidim kolko pomyji sa vyhadzuje z kuchyn. Osobne by som Ti poradil, ak mas tu moznost samozrejme, zacni chovat 2-3 prasata Ty. Zadarmo ich vychovas a potom zjes, alebo predas. Pripadne sa teda dohodni s niekym z dediny, ze mu ich za odvoz darujes. Myslim ze ludia budu radi ze budu moct zadara chovar prasata.
bbtina
25.05.10,13:31
DObry den, prosím vás ešte máte problém z pomyjami?? Mali by sme o ne zaujem
sara-rebeca
14.02.11,16:20
jeeeežiš to by som brala mi chovame prasiatka a nikde pomyje zohnat nevieme:mee:
blavaciko
14.02.11,22:51
pomyje mozes "darovat" pre chovatelske stanice, ktore nechovaju pre ludsku spotrebu, teda drobnych farmarov, ktori chovaju zvieratka sami pre seba, ale takisto napriklad zoologicke zahrady...
canbo
15.02.11,14:07
Jedná sa o nebezpečný biologický odpad . Nakladanie s nebezpečným odpadom je riešené zákonom, a smernicami ...npr.: vaším HACCP, určite to máte v poriadku.
SirDiaz
22.07.11,12:06
jeeeežiš to by som brala mi chovame prasiatka a nikde pomyje zohnat nevieme:mee:
Zdravim, ja mam restauraciu v Bratislave a potreboval by som niekoho na odvoz pomyji... V klude volajte 0908 202 466... Dakujem Martin
sara-rebeca
22.07.11,17:45
dakujem pekne ale byvame od bratislavy cca 600km.:cool:
Matus Meszaros
22.08.13,20:35
ak by mal niekto zaujem o pomyje(BA a okolie) kontaktujte ma pls na matus.meszaros@gmail.com