KON-EKON
24.08.05,07:45
Máte vedomosť, že od 09/2005 je povinnosť zasielať mesačné výkazy na SP elektronickou poštou pri počte zamestnancov od osem(8)?
Včera ma na to upozornili na sociálnej poisťovni.
Ďakujem.
janaGT
24.08.05,06:22
na ich internetovej stránke ešte zatiaľ nie je takáto informácia
KON-EKON
24.08.05,06:35
Hovorili to všetkým, ktorí tam boli v podateľni. Ja som tiež hľadala včera ako Sherlok a nič som nenašla.
MajaV
24.08.05,06:55
Je o tom zmienka v článku "Miliónta zmluva v druhom dôchodkovom pilieri"

http://www.socpoist.sk/index/podstranka.php3?id=276&aid=187
Luna
24.08.05,06:57
Telef.som do pobočky SP v BB.SP ešte nemá žiadne pokyny. Zatiaľ je všetko po starom.
Je to v návrhu zákona,ale ešte to vraj nie je ani schválené.
KON-EKON
24.08.05,07:08
Teraz mi vysvetlila pani, že to bude schvaľovať 1.9. ústredie a že to máme považovať za hotovú vec.Treba si stiahnuť z internetu "vyhlásenie zamestnávateľa", výpis z obch.registra a podpísať sa v pobočke(konateľ, majiteľ). Narážala som na to, že to nie je v zákone, povedala mi, že upozorňujú vopred zamestnávateľov, pretože, ak to je už raz navrhnuté, tak nech to považujeme za schválené.
Airamz
24.08.05,09:48
Myslím, že za hotovú vec to môžeme "všetci" považovať vtedy, ak to bude schválené novelou zákona. Pri vybavovaní "EZU" pre firmy s 20 zamestnancami tento týždeň, ma pracovníčka SP pobočka BB tiež upozornila aj na túto novelu, ktorá by mala byť schválená k 1.9.2005. Mňa by to postihlo s viacerými firmami, ktoré spracovávam. Zatiaľ mám skúsenosti so zasielaním údajov s jednou firmou a po počiatočných problémoch v roku 2004 to bolo dobré. Teda uvidíme, čo prinesie budúcnosť.
Jana Motyčková
24.08.05,11:16
Myslím, že za hotovú vec to môžeme "všetci" považovať vtedy, ak to bude schválené novelou zákona. Toto sa neschvaľuje novelou zákona, je to v právomoci Sociálnej poisťovne - §231 ods.2 "Povinnosti...(predkladanie výkazov) ... je zamestnávateľ plniť na tlačivách alebo inou formou, ktorých obsah a spôsob zasielania určí SP".
KON-EKON
24.08.05,11:30
Presne takto mi to formulovala tá pracovníčka SP. Je to v ich právomoci a že 1.9.2005 to bude schválené, nakoľko som namietala podobným spôsobom. Nevedela mi však povedať, či to budú augustové výplaty, či septembrové. Len mi jednoducho vysvetlila, že oni dobrovoľne upozorňujú klientelu na nové povinnosti, nemuseli by.
ZuzanaP
25.08.05,06:23
Aj mňa na to upozornila pani zo sociálnej poisťovne z PB. Vraj to nie je isté, ale mali by sme s tým počítať.
DanielaSL
22.03.07,19:27
Pre tých ,čo to ešte nevedia.......Včera ma upozornila pani v Soc. poisťovni, že keďže posielam mesačné výkazy elektronickou poštou, nemusím im viac nosiť výkazy v papierovej forme.
Potešilo ma to.
Zoltán Kovács
22.03.07,19:29
Pre tých ,čo to ešte nevedia.......Včera ma upozornila pani v Soc. poisťovni, že keďže posielam mesačné výkazy elektronickou poštou, nemusím im viac nosiť výkazy v papierovej forme.
Potešilo ma to.

Priznám sa ti, že odkedy to posielam cez EZU, nemíňam papier. Sice mám 2 zamestnávateľov, ktorí to napriek posielaniu cez EZU vyžadujú aj papierovú formu. Chcú za každú cenu pečiatkovať výkaz.
Maja2
14.04.09,06:57
Dostala som pokutu zo soc. poist. za neskore odoslanie vykazu cez EZU. Mate s tym skusenost aj vy? Je moznost odvolania? Poradte prosim.
Paula
14.04.09,07:03
Nemám skúsenosť ale možno to bude zaujímať viacerých. Máte určený pevný deň výplaty miezd? Podľa neho posudzovali oneskorené zaslanie? Urobili tak na základe väčšej kontroly (za dlhšie obdobie) ?