matur
14.10.09,14:07
Dobry den,
prosim Vas poradte mi aké su poplatky na živnostenskom úrade za doplnenie činnosti do živn. listu?
Aké sú nasledne poplatky za zapis zmien do VOR. V pripade ak to podam spolu so zmenou zakl. imania Sk na EURO ma to vplyv na poplatok alebo
dobu do kedy to na registrovom sude zapisu (lehota 5 dni alebo viac)??
Dakujem.
jess
14.10.09,12:12
Vpravo hore máš správne poplatky na ŽR SR http://www.minv.sk/?zakonne-lehoty-konania

Za vystavenie ŽL na voľnú živnosť kolok - 3 eurá. Ak si s.r.o. , tak treba žiadosť PO na vystavenie nového ŽL a novú spoločenskú zmluvu z ktorej bude jasné, že si spoločnosť určila nový predmet podnikania. Keď budeš mať hotové ŽL, treba dať návrh na zápis zmien do OR. Tam treba 2x ŽL, 2x SZ a k zápisu zmien ZI na eurá to si veru už nepamätám, lebo som to robila v decembri. Myslím, že som mala tiež zápis z VZ o zmenách ZI a dávala som tiež 2x SZ so zapísaným ZI v eurách. A myslím si, že aj tak zaplatíš tých 66 eur za zmeny, lebo dávaš ďalší ŽL...ja som vtedy tuším neplatila nič, lebo to bola zmena len ZI na eurá.

.. a ešte jeden kladný poznatok z dneška :) !!!....choďte overovať podpisy na MATRIKU, pretože overenie jedného podpisu stojí 0,50 eura a u notára by ste zaplatili aj 2,30 eura :eek:
matur
14.10.09,12:29
Vpravo hore máš správne poplatky na ŽR SR

Za vystavenie ŽL na voľnú živnosť kolok - 3 eurá. Ak si s.r.o. , tak treba žiadosť PO na vystavenie nového ŽL a novú spoločenskú zmluvu z ktorej bude jasné, že si spoločnosť určila nový predmet podnikania.

VOR...myslíš obchodný register ? Ak áno, návrh zmeny v OR stojí 66 eur.

Dakujem, VOR som myslela vypis z OR.
Este sa chcem opytat, ci poplatok 66eur je v pripade jednej zmeny v OR?
Pokial by som chcela doplnit predmet cinnosti a zaroven zmenu zalkadneho imania je ten poplatok stale 66 eur, alebo 2x 66eur? A ma to vplyv na termin vydania noveho VOR?
jess
14.10.09,12:32
Dakujem, VOR som myslela vypis z OR.
Este sa chcem opytat, ci poplatok 66eur je v pripade jednej zmeny v OR?
Pokial by som chcela doplnit predmet cinnosti a zaroven zmenu zalkadneho imania je ten poplatok stale 66 eur, alebo 2x 66eur? A ma to vplyv na termin vydania noveho VOR?

Je jedno koľko zmien si dáš zapísať v jednom návrhu na zápis do OR. Ja idem teraz zapisovať zmenu 4 vecí a platiť budem len raz , t.j. 66 eurový kolok. Dôležité je, že to všetko zadáš do jedného návrhu na zápis zmien s.r.o. . OR ti zmeny zapíše do 5 dní.
matur
14.10.09,12:36
Je jedno koľko zmien si dáš zapísať v jednom návrhu na zápis do OR. Ja idem teraz zapisovať zmenu 4 vecí a platiť budem len raz , t.j. 66 eurový kolok. Dôležité je, že to všetko zadáš do jedného návrhu na zápis zmien s.r.o. . OR ti zmeny zapíše do 5 dní.

Dakujem pekne, toto som potrebovala. :)
zalobaba
14.10.09,13:11
Je jedno koľko zmien si dáš zapísať v jednom návrhu na zápis do OR. Ja idem teraz zapisovať zmenu 4 vecí a platiť budem len raz , t.j. 66 eurový kolok. Dôležité je, že to všetko zadáš do jedného návrhu na zápis zmien s.r.o. . OR ti zmeny zapíše do 5 dní.

Lehota 5 dní nemusí patiť pri zápise zmeny + premeny z SKK na €. Napr. na OR v BA je pri takomto podaní loehota 30 dní.