Nika6181
14.10.09,14:57
Ahojte.
Chcem sa spýtať na recenzie na typ Zuzia 16kW,zliatinová

majú ju v akcii.Vykurovaný priestor cca 60m2.Má ju niekto?Načo si treba dať pozor pri výbere?(teda okrem výkonu)Trošku ma odrádza ,že je to poľský výrobok,máte niekto skúsenosti alebo rady?Ďalšia ,kt.sa nám páči je Uniflam-Invicta 601- 692,16kw
Budem vďačná za všetky rady!!!
PS:chcela som hodiť linky ,ale som nová a nepustilo ma to
kero64
14.10.09,15:27
Pozrel som si tie vložky na stránkach a osobne by som si vybral INVICTA-UNIFLAME. Ja už francúzsku krbovú vložku mám a som s ňou max. spokojný. Nechcem tým povedať, že tá polská je zlá. Len sa mi zdá, že je zbytočne veľká. Z obrázku sa ťažko dá povedať, ktorá je kvalitnejšia. Ak máte dosť miesta, možno by bola dobrá aj väčšia, má väčšiu tepelnú plochu, ale o veľkosti by ste sa mali pozhovárať s niekym, kto vám to bude robiť. Ten vám skôr doporučí veľkosť a aj typ.
alltracboy
25.10.10,20:00
tiez teraz riesim krbovu vlozku. Bola mi odporucena vlozka m-kaw w4 (http://www.kawinski.pl/kaw2/w4-12-kw,37.html) Stoji asi 16tis sk. Videl som aj francuzske vlozky, ale tato ma externy privod vzduchu. Kedze mam do domu privedeny vzduch zvonku, chcem to vyuzit a zistujem , ze maloktora vlozka ma moznost privedenia tohoto vzduchu z vonku.
Matias.S
26.10.10,04:05
Pozrel som si tie vložky na stránkach a osobne by som si vybral INVICTA-UNIFLAME. Ja už francúzsku krbovú vložku mám a som s ňou max. spokojný. Nechcem tým povedať, že tá polská je zlá. Len sa mi zdá, že je zbytočne veľká. Z obrázku sa ťažko dá povedať, ktorá je kvalitnejšia. Ak máte dosť miesta, možno by bola dobrá aj väčšia, má väčšiu tepelnú plochu, ale o veľkosti by ste sa mali pozhovárať s niekym, kto vám to bude robiť. Ten vám skôr doporučí veľkosť a aj typ.

Súhlasím, tiež by som si vybral túto vložku. My máme doma starší model od Invicta a sme nadmeiru spokojný a máme 14 kw (plocha cca 80 m2) a je to úplne postačujúce. Franzúcke vložky majú svoju históriu a sú otestované rokmi.
Záleží aj na tom, na čo a hlavne ako chcete využívať daný krb, či budete vyhrievať aj iné miestnosti alebo len tú, v ktorej je krb. Ďalej by som si dával pozor ak je to zliatina na hrúbku hlavne spojových častí, ako sú technicky riešené (tmel, skrutky, zvar ...) stretol som sa už aj s tým, že došlo k prasknutiu zliatiny pri roztiažnosti v dôsledku nesprávneho umiestnenia (murárske práce), ale aj v dôsledku nekvalitného spoja. Ďalej si daj pozor na základ pod krb a ako chceš mať riešenú akumulačnú výhrevnosť (tzn. či použiješ šamutové tehli alebo iný materiál na výstavbu krbu). Vývod spalín z krbu by si mal mať umiestnený blízko komína a aby bol k nemu jednoduchý prístup.
alltracboy
26.10.10,06:39
a maju tie francuzske krby externy privod vzduchu? zatial som tu moznost nikde nevidel. u mna je to rozhodujuce nakolko v takom malom dome by to vzduch vypalilo relativne rychlo. co som si vsimol, tak tie francuzske krby maju poplnik vo vnutry, pre niekoho kto planuje stale kurit mozno nevyhoda.
petosc
26.10.10,11:40
a maju tie francuzske krby externy privod vzduchu? zatial som tu moznost nikde nevidel. u mna je to rozhodujuce nakolko v takom malom dome by to vzduch vypalilo relativne rychlo. co som si vsimol, tak tie francuzske krby maju poplnik vo vnutry, pre niekoho kto planuje stale kurit mozno nevyhoda.
ja mám krbovú vložku LaNordica a tá má privod aj externe na vzduch, aj som to tak riešil, aby som nespaloval kyslík z izby. Môžem dať foto krbu teraz mi ho akurát aj dokončili
bjuty smis
27.10.10,07:45
ja ju mám, ale len 2 týždne, zatial funguje...:)
alltracboy
27.10.10,08:07
mas co? :D invicta, lanordica alebo kratki?
arizona
27.10.10,08:31
tiez teraz riesim krbovu vlozku. Bola mi odporucena vlozka m-kaw w4 (http://www.kawinski.pl/kaw2/w4-12-kw,37.html) Stoji asi 16tis sk. Videl som aj francuzske vlozky, ale tato ma externy privod vzduchu. Kedze mam do domu privedeny vzduch zvonku, chcem to vyuzit a zistujem , ze maloktora vlozka ma moznost privedenia tohoto vzduchu z vonku.
Neviem, kto Ti odporučil túto značku...
KV sa kupujú na dlho, ja by som radila skôr kúpu nejakej rokmi overenej a známejšej značky.
KV s ext. prívodom vzduchu je na trhu veľmi veľa, stačí ak vygúgliš, alebo sa pozrieš v najbližšej predajni ;)
bjuty smis
27.10.10,10:56
tú, čo je v otázke...Zuzia 16kW,zliatinová neviem, či bola v akcii ale krbár chcel za nu 517.-€
alltracboy
27.10.10,13:18
otazne ci do nasich zateplenych pidi domcekov nieje 16kW az prilis. Aby sa nestalo , ze ked prikuris malo, nebude to hriat a ked tomu vyhulis tak sa upecies.

arizona.. hladal som ale nenasiel som.. a vlozky cez 1000 eur ani nepozeram :D
bjuty smis
27.10.10,15:30
nieje 16kW az prilis....ja som spravil aj rozvody tepla do horných 2 izieb...už mám skolaudované :)
arizona
27.10.10,16:01
otazne ci do nasich zateplenych pidi domcekov nieje 16kW az prilis. Aby sa nestalo , ze ked prikuris malo, nebude to hriat a ked tomu vyhulis tak sa upecies.

arizona.. hladal som ale nenasiel som.. a vlozky cez 1000 eur ani nepozeram :D

-skús pozrieť napr. http://www.kobok.sk/ocelove_vlozky.php

- 16KW je dosť! možno by ti stačila 10-12kw KV, ak nemáš veľký dom (aj ceny sú nižšie)

- ten ext. prívod vzduchu- je to otázne...osobne by som ho nechcela.
Poznám názory viacerých krbárov, kt. ho neodporúčajú. Ale asi je to vec názoru, niekto chváli, niekto nie. Ale to je môj názor, nechcem ťa zavádzať

- externý popolník-mimo ohniska, to je super vec, je to oveľa praktickejšie ako vysypávať popol zvnútra
...(neviem, kto vymyslel takú hlúposť :---)
slavekyamaha
24.10.14,11:04
ak si mam kupit uniflam alebo niejakeho francuza tak radcej som za polsku kratki kedze liatinu maju 8mm hrubu a nie ako francuzke vlozky len 6mm.Ja pouzivam 7rokov zuziu 16kw denne a vykurujem nou cely dom 140m2 a mam 9 prieduchov a v dome 24 stupnov .Moj otec ma uniflam no je to velka hroza,neze nema teplo no rosta uz 2xpraskli a deflektor je skruteny ako paragraf.Dnes ma kratki vyber ako ziadna ina firma a bezkonkurencne ceny na trhu.Kto si kupi kratki neolutuje.
arizona
24.10.14,15:46
Prepaleny deflektor a pokruteny rost je jasny priznak prekurenia krb.vlozky . Tj. nespravneho kurenia!!! To ti povie uz aj krbarsky ucen .-) Stava sa to, ked niekto kupi menej kilowatovu vlozku a kuri v nej,akoby mala raz tolko KW. Take prepaleniny pri nespravnom kureni, vlastne pri nadmernom prekurovani ti urobi kazda jedna KV, bez ohladu na vyrobcu,ci znacku.Uniflam je stredna trieda KV, aj cenou,aj kvalitou. Pri spravnom kureni vydrzi dlhe,dlhe roky,rovnako ako aj tvoja polska Kratki. Vychvalujes sa 16 kw vlozkou...no, to je riadna sila,ale nie vhodna pre kazdeho. Vhodna mozno tak na lazy,na Oravu, ci do Tatier, kde byvaju "ine" zimy a dom nie je nijako zaizolovany. Lebo v teplejsich oblastiach, pri zateplenom a odizolovanom dome by si v tej saune nevydrzal sediet a nemohol by si dychat. Preto treba pri vybere KV brat ohlad aj na rozne ine okolnosti. Co vyhovuje jednemu,druhemu nemusi...A 140m2 dom vykurovany jednym krbom a 9. prieduchmi?No,ani zadarmo by som nechcela...ale to by bolo na dlhsiu debatu. Ale ked to vzhovuje tebe, je to ok :-)
TomasHC
26.10.14,17:12
Palec hore!