eos-bornea
14.10.09,15:01
Dobry den.
Rozmyslam nad zivnostou a mam otazku:
Ak by som si zalozil remeselnu zivnost, nakupil suciastky a vyrobil vyrobok, nasiel odberatela na hotovy vyrobok a nasledne vystavil fakture za 3 mesiace za predaj (nie sluzbu) tychto vyrobkov mam narok si uplatnit 60 alebo 40 percent pausalne vydavky?

Ak vystavene faktury budu za 3 mesiace v hodnote 3333 euro a odpocitam 60 percent tj 2000 zo zbytku odratam tj. 1333 odratam este zdravotnu poistovnu povedzme 100 eur a nezdanitelnu minimum 335 mesacne tj 1005 za kvartal znamenato ze nakoniec staci odviest dan zo sumy 1333-100-1005=228 tj 43,32 eur? popripade este odpocitat danovy bonus na 3 deti a ak sa da na manzelku na materskej.
Mylim sa alebo to som poviny este nieco zaplatit alebo si mozem este nieco uplatnit?
veronikasad
14.10.09,13:25
Dobry den.
Rozmyslam nad zivnostou a mam otazku:
Ak by som si zalozil remeselnu zivnost, nakupil suciastky a vyrobil vyrobok, nasiel odberatela na hotovy vyrobok a nasledne vystavil fakture za 3 mesiace za predaj (nie sluzbu) tychto vyrobkov mam narok si uplatnit 60 alebo 40 percent pausalne vydavky?

Ak vystavene faktury budu za 3 mesiace v hodnote 3333 euro a odpocitam 60 percent tj 2000 zo zbytku odratam tj. 1333 odratam este zdravotnu poistovnu povedzme 100 eur a nezdanitelnu minimum 335 mesacne tj 1005 za kvartal znamenato ze nakoniec staci odviest dan zo sumy 1333-100-1005=228 tj 43,32 eur? popripade este odpocitat danovy bonus na 3 deti a ak sa da na manzelku na materskej.
Mylim sa alebo to som poviny este nieco zaplatit alebo si mozem este nieco uplatnit?
60 % paušálné výdavky sa uplatňujú len pri niektorých remeselných živnostiach. U ostatných živností je možný paušál 40 %.
Nezd.časť základu dane si uplatňuješ v DP za celý rok. Ak si však v predch. mesiacoch mal napr. príjem zo zamestnania (závislej činnosti), do DP uvádzaš obidva druhy príjmov (zamestnanie+podnikanie).
eos-bornea
14.10.09,13:31
jedna sa o kovovyrobu tj o zivnost remeselnu ale pletie mna prave ze to predam a nie ze si uctujem za sluzbu.a ta nezdanitelna cast je myslena az od 1.1.2010 to mi konci pracovna zmluva a rozmyslam o zivnosti.
a keby som nebol platca dph tak podavam danove priznanie rocne alebo kvartalne?
veronikasad
14.10.09,13:33
jedna sa o kovovyrobu tj o zivnost remeselnu ale pletie mna prave ze to predam a nie ze si uctujem za sluzbu.a ta nezdanitelna cast je myslena az od 1.1.2010 to mi konci pracovna zmluva a rozmyslam o zivnosti.
a keby som nebol platca dph tak podavam danove priznanie rocne alebo kvartalne?
daň.priznanie k dani z príjmu podávaš raz ročne - do konca marca nasl. kal. roka.
promont maja
15.10.09,04:55
Pripájam link http://www.minv.sk/swift_data/source/verejna_sprava/documents/zivnostenske_podnikanie/obsah_naplne_RZ.rtf

možno, že pomôže, nakoľko ide o remeselné živnosti ...