EXPE
24.08.05,08:03
Ahojte Poraďáci. Neviete mi prosím Vás niekto poradiť s týmto problémom? V máji 2005 nám zákazník zaplatil zálohovú faktúru. V tom mesiaci som vystavila faktúru (daňový dobropis). V júni kolegyňa urobila ostrú faktúru na dodávku náhradných dielov, pričom pri odpočítaní zálohy, z ktorej bola odvedená DPH, nerozpísala na faktúre základ dane a dph. Ona odpočítala celú sumu. No proste DPH sme odviedli dvakrát. Aj v máji (daňový doklad) aj v júni z ostrej faktúry. Teraz neviem čo s tým? Mohla by som vystaviť dobropis? No vôbec netuším s akým textom. Ak viete prosím poraďte.
ecuch
26.08.05,10:07
Je potrebné vystaviť faktúru - dobropis , ktorý musí mať všetky náležitosti v zmysle zákona o DPH a navyše tam musí byť uvedené aj poradové číslo pôvodnej faktúry. A treba podať dodatočné daňové za mesiac jún. A odberateľovi chybná fakturácia nevadila?
Jana Acsová
27.08.05,10:23
Teraz neviem čo s tým? Mohla by som vystaviť dobropis? No vôbec netuším s akým textom. Ak viete prosím poraďte.Na dobropise je potrebné uviesť, to čo sa skutočne udialo, t.j. dôvod opravy základu dane ... nesprávna fakturácia.
EXPE
02.09.05,12:28
Veľmi pekne ďakujem za pomoc. Pomohli ste mi. Pekný víkend všetkým