adriánôčka
14.10.09,18:22
Ahojte všetci,
potrebujem vyriešiť moju dilemu...
manžel je SZČO, ja zamestnanec. Máme spoločný účet. Je to zlé? Bdem musieť do daňového priznania uviesť aj môj príjem? a ak áno, mám ihneď prerušiť tok mojich peňazí na tento účet?
Poraďte, prosím..ďakujem
vikinka
14.10.09,16:27
Do daň.priznania manžel uvedie príjmy zo SZČO,manželkine príjmy sa v DP neuvádzajú,ak má pravidelný príjem na účet zo živnosti je lepšie vytvoriť samostatný bank.účet pre potreby živnosti.
adriánôčka
14.10.09,16:36
nemali by ma z daňového za toto pokutovať, či je tu aj taká možnosť?
Xanti
14.10.09,16:38
nemali by ma z daňového za toto pokutovať, či je tu aj taká možnosť?
Nie nemali,
ale oveľa lepšie by bolo keby ste mali každý svoj účet, pričom mng. by svoj (osobný ) používal len na podnikanie.
Kvôli prehľadu a potom aj účtovníčke, ktorá mu bude robiť papiere.
Lianka
14.10.09,16:39
Pokutovat za to, ze ucet pouziva aj na osobne ucely, ho DU nebude. Podstatne je, ci oznamil DU, ze tento ucet pouziva na podnikania. Tvoja vyplata nebude zdanitelnym prijmom manzela.

Pri pouzivani rovnakeho uctu aj na sukromne potreby je problem aj s rozuctovanim poplatkov a urokov (sukromne/podnikatelske). Ani uctovnicka nie je nadsena, ked ma takyto vypis uctovat.

Odporucam, aby si manzel zalozil ucet, ktory bude mat vylucne na podnikanie, ako pise aj vikinka.
vikinka
14.10.09,16:40
Nerozumiem otázke,ten účet, o ktorom bolo písané v prvom príspevku je osobný alebo podnikateľský?Nie je zákonom stanovená povinnosť mať podnikateľský účet,treba len presne vedieť zdokladovať každý príjem na BÚ.
Mária.K.
14.10.09,16:41
Ahojte všetci,
potrebujem vyriešiť moju dilemu...
manžel je SZČO, ja zamestnanec. Máme spoločný účet. Je to zlé? Bdem musieť do daňového priznania uviesť aj môj príjem? a ak áno, mám ihneď prerušiť tok mojich peňazí na tento účet?
Poraďte, prosím..ďakujem
Je predpoklad, že pri daňovej kontrole budete musieť preukázať, že sú to naozaj príjmy manžela.
adriánôčka
14.10.09,16:44
ok, ďakujem, upokojili ste ma. hneď to začnem riešiť. Ale mala som obavy, či nám hrozí pokuta. Prajem pekný večer