Vero2
14.10.09,18:52
Milí poraďáci ,
potrebovala by som radu ohladom programu datalock wéčko sklad.
Neviem ked príjmam tovar na sklad a dodavatel nám fakturuje mat. číslo 3301-0000002 20000 pcs ale v skutočnosti pošle iba 15000pcs čiže - 5000pcs.
Mám príjmat na sklad mat tak ako prišiel čiže skutočné množstvo alebo fakturované množstvo. Vediem iba sklad účtovníctvo čiže aj záznam fa robí externá účtovníčka.
Ak nám niekto pošle debit alebo kredit note má to niečo spoločné so skladom alebo iba s účtovníctvom? Lebo na konci roka musím vedieť stav na sklade v skladových cenách s tým súvisí aj moja otázka ohladom kreditu či debitu.
Ak nám dodávateľ pošle kredit to znamená že cena pôvodna mala byt iná a ja neviem čo s tým. Nerozumiem tomu.
Dˇakujem
Badko
15.10.09,03:54
Nerozumiem celkom Vášmu problému, ale keď pracujete v programe Datalock W môžete ma kontaktovať skúsim pomôcť - pracujem v tom istom programe.
plavčík
29.12.09,10:33
Dobrý deň. Používam Datalock W - podvojné účtovníctvo. Môj problém je v tom, že neviem ako mám začať v r.2010 vystavovať faktúry za štvrťročný nájom. Teda :
V zmluvách/ a nie je ich málo/ mám napísané, že budem vystavovať faktúry za nájom napr. na začiatku štvrťroku so splatnosťou 10 dní. Čiže pred novelou zákona o DPH som si vystavila napr.2.1.2009 fa za nájom od 1-3/2009 s tým, že dátum vystavenia a daň.povinnosti bol zhodný /2.1.2009/ a dátum splatnosti napr.10.1.2009 a bolo...
Lenže podľa novely o DPH §19 ods.3 musím vystavovať zálohové fa. No a tu je problém, pretože aj keď si dám zálohovú fa ako saldokontnú, v Datalocu ostáva ako ZAR / zaradená/ a nie UCT- zaúčtovaná / to sa stane až po prijatí platby cez daň.doklad k prijatej platbe. No ale správca budovy si odo mňa žiada aby som mu dala saldo - aby mohol sledovať, či nájomníci platia...lenže ja mu takto nemôžem dať saldo, pretože zálohová fa. nie je daň doklad a nie je v stave zaúčtovania , ale iba zaradenie.

Ako to v Datalocu W riešite?
babi2
29.12.09,11:01
Dobrý deň. Používam Datalock W - podvojné účtovníctvo. Môj problém je v tom, že neviem ako mám začať v r.2010 vystavovať faktúry za štvrťročný nájom. Teda :
V zmluvách/ a nie je ich málo/ mám napísané, že budem vystavovať faktúry za nájom napr. na začiatku štvrťroku so splatnosťou 10 dní. Čiže pred novelou zákona o DPH som si vystavila napr.2.1.2009 fa za nájom od 1-3/2009 s tým, že dátum vystavenia a daň.povinnosti bol zhodný /2.1.2009/ a dátum splatnosti napr.10.1.2009 a bolo...
Lenže podľa novely o DPH §19 ods.3 musím vystavovať zálohové fa. No a tu je problém, pretože aj keď si dám zálohovú fa ako saldokontnú, v Datalocu ostáva ako ZAR / zaradená/ a nie UCT- zaúčtovaná / to sa stane až po prijatí platby cez daň.doklad k prijatej platbe. No ale správca budovy si odo mňa žiada aby som mu dala saldo - aby mohol sledovať, či nájomníci platia...lenže ja mu takto nemôžem dať saldo, pretože zálohová fa. nie je daň doklad a nie je v stave zaúčtovania , ale iba zaradenie.

Ako to v Datalocu W riešite?
Ak chce sledovať či nájomníci platia, na to nepotrebuje daňový doklad. Vytvor si analytický účet na tieto zálohy a potom ak mu vytlačíš zo salda napr. 324.1, tak vidí či je záloha zaplatená, alebo nie, nakoľko sa do salda dostane až po úhrade. Tiež mu môžeš ale vytlačiť knihu zálohových faktúr, so stĺpcom dátum úhrady. Účtujem tiež v Datalocku a 324 mám tiež saldokontnú, je pravda, že tieto OFZ majú v knihe prívlastok "ZAR" až pokiaľ nie je vystavený daňový doklad, ale myslím že to nie je problém
plavčík
30.12.09,06:30
ĎAKUJEM babi2 -pomohla si.http://img.mimibazar.cz/foto/i/77.gif
Hanka
18.05.10,04:55
Registracna pokladna od 1.1.2011 v programe Datalock W (Asseco solutions).
Mate niekto informacie co treba robit aby bola od 1.1.2011 naplnena litera zakona, ak pouzivate tento program?
Danielle369
18.05.10,05:33
existujúce pokladnice sa musia doplniť o fiskálnu pamäť a nanovo certifikovať, pokladnice bez fiskálnej pamäte sa po 1.1.2011 už nebudú môcť používať

to znamená že musíš kontaktovať svojho servisného technika a objednať si službu .....ked ti servis robí Datalock tak treba kontaktovať ich a objednať sa do " poradovníka "
VladoaKatka
30.06.11,17:06
Používam tento program a neviem ako na to ...

Dostala som vyúčtovaciu FA za odber plynu, kde nedoplatok je rozpísaný na obdobie do 12/2010 s 19% DPH a druhá časť s 20% DPH.
konkrétne na základe uhradených FA za opakované dodávky v spomenutom období je nedoplatok takto vyčíslený.

základ dane pre DPH 19 % = 343,44
DPH 19% = 65,25
základ dane pre DPH 20 % = -15,34
DPH 19% = - 3,07
Celkom s DPH ..................= 390,28

Ako môžem v programe W-Súkromný podnikateľ toto zaúčtovať? keď sa nedá zmeniť sadzba DPH z 20 na 19, resp. sa chcem spýtať - je taká možnosť to zmeniť? a kde a ako?
Danielle369
30.06.11,17:31
V programe je Pomocník...skús ho otvoriť a hladaj zmena sadzby, je to tam podrobne rozpísané. Ked ti to nepomôže tak volaj hot linku
Chcela som ti to tu pricapiť, mám to vytlačené,ale nemôžem to nájsť
VladoaKatka
30.06.11,17:35
Ďakujem, skúsim zajtra na stolovom PC. Snáď sa mi podarí ,dám vedieť, inak som aj na diskusnom fóre dala dotaz, dúfam, že ma usmernia aj z Datalocku.
VladoaKatka
03.07.11,16:44
Odpoviem si sama, môžno niekomu pomôže moja odpoveď.
- Záväzok - zaúčtovať ako INVýdaj, následne podľa vypisu z banky výber zo záväzkov, úhrada
Aby to bolo správne aj v DPH aj v nákladoch tak postupovať takto:
- V peňažnom denníku cez úpravu základu dane zaúčtovať réžiu
- v evidencii DPH budú 2 zaúčtovania , jeden podľa rozpisu vyššie - základ + 19%DPH a druhý základ +20%DPH