Dašena O.
15.10.09,06:56
Prosím o radu-fakturujeme služby v Rakúsku, rakúsky odberateľ je platca DPH, my mu vystavujeme faktúru bez DPH, je to správne? Ktorý paragraf sa na to vzťahuje? A do ktorého riadku daň.prizn.DPH to mám uviesť?
Dašena O.
15.10.09,07:49
???
Dašena O.
15.10.09,09:59
Nikto nevie?
Dašena O.
15.10.09,10:46
?
bea
15.10.09,11:02
Pozri § 15 a podľa druhu služby zistíš, či je to správne. A keď nestačí, tak skús použiť vyhľadávanie, k tejto téme je veľmi veľa diskusií.
adabirk
15.10.09,11:48
- je potrebné konkretizovať o poskytnutie akej služby ide, služby je špecifická oblasť čo sa týka DPH.
Dašena O.
15.10.09,12:46
Jedná sa o stavebnú činnosť - stavba v Rakúsku. Malo by to byť oslobodené od DPH, a ja neviem do ktorého riadku v DP k DPH to mám uviesť, preto že tam je v r. uvedený par. 43, a v ďaľšom r. par.46,47,48.
adabirk
15.10.09,13:40
Dašena O.
15.10.09,13:51
OK. Veľmi mi to pomohlo, ďakujem.