silviad
15.10.09,06:59
Dobrý deň!
Vie mi niekto poradiť ako sa správne uvádza listom priznanie jednorázového osobného príplatku. Kolega to rieši listom Priznanie jednorázového OP s uvedeným mesiacom, sumou a s odôvodnením. Druhá kolegyna vystavuje Oznámenie o zložení funkčného platu jeden mesiac s uvedeným OP, druhý mesiac zas bez OP s pôvodným platom. Čo je správne ?
Ďakujem za odpoveď!
susann2
15.10.09,05:56
Dobrý deň!
Vie mi niekto poradiť ako sa správne uvádza listom priznanie jednorázového osobného príplatku. Kolega to rieši listom Priznanie jednorázového OP s uvedeným mesiacom, sumou a s odôvodnením. Druhá kolegyna vystavuje Oznámenie o zložení funkčného platu jeden mesiac s uvedeným OP, druhý mesiac zas bez OP s pôvodným platom. Čo je správne ?
Ďakujem za odpoveď!
Ja používam ten druhý spôsob. Osobný príplatok je súčasťou funkčného platu, takže vystavujem oznámenie o zložení funkčného platu, keď aj na jeden mesiac a na ďalší znova.
judita1971
15.10.09,07:57
Zmena osobného príplatku je úprava funkčného platu, takže správny je postup 2,
k rozhodnutiu o plate prikladám aj písomný návrh priameho nadriadeného, kde je uvedená suma a odôvodnenie. My v škole nevyužívame to zvýšenie osobného príplatku na jeden mesiac, lebo je to viac papierovania/ návrh 1x, rozhodnutie, kde zvyšuješ- 2x, rozhodnutie, kde už osobný nie je 2x. Riešime to odmenou - návrh na odmenu 1x, poskytnutie odmeny-1x.Rozhodnutie ti správne mal podpísať aj zamestnanec.

§ 4 ods. 7 zákona č. 553/2003 Z.z.
Zamestnávateľ je povinný písomne oznámiť zamestnancovi výšku a zloženie funkčného platu pri uzatvorení pracovnej zmluvy, pri zmene druhu práce alebo pri úprave funkčného platu.