tibetan
15.10.09,08:02
Dobrý deň, prosím o radu, neviem či sa správne vyjadrím:
Živnostník sa registroval v auguste ako platiteľ dph podľa §7 (zároveň aj ako dobrovoľný platiteľ dph) no hranicu pre registráciu (tých 13941 €) zrejme prekročil o nejakých 2400 € pred dátumom registrácie, nákupom tovaru z ČR. Aký môže byť postih za oneskorenu registraciu v tomto pripade?
tibetan
15.10.09,09:55
Nevie nikto poradiť, prosím?
adabirk
15.10.09,13:26
- skúste pozrieť Metodický pokyn DR SR k § 7:
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/pokyny_dr_sr/data/dph_reg.rtf
- uvažovala by som na vašom mieste, ak ste už dobrovoľným platiteľom DPH, o zrušení registrácie zdaniteľnej osoby v zmysle § 7 zákona (vaša registrácia stratila zmysel),
- čo sa týka sankcie - správca dane asi (nie som si istá) bude postupovať v zmysle § 35 ods. 12 zákona č. 511/1992 Zb. o správe daní, kde sankciu môže uložiť (ale nemusí).
tibetan
15.10.09,15:06
Adabirk dakujem. Presne ten pokyn som pozerala, ale tiez som si nie ista.