jana slivova
15.10.09,08:04
Dobrý deň,

prosím vás viete mi povedať či je možné získať príspevok na podnikanie v prípade že mám pozastavenú živnosť - na www stranke som našla vlastne že je takáto možnosť, ale nepíšu tam že ako dlho musí byť živnosť pozastavená. či to stačí na to obdobie 3 mesiacov dokedy je potrebné byť na evidovaný na úrade práce dakujem jana
veronikasad
15.10.09,08:03
Dobrý deň,

prosím vás viete mi povedať či je možné získať príspevok na podnikanie v prípade že mám pozastavenú živnosť - na www stranke som našla vlastne že je takáto možnosť, ale nepíšu tam že ako dlho musí byť živnosť pozastavená. či to stačí na to obdobie 3 mesiacov dokedy je potrebné byť na evidovaný na úrade práce dakujem jana
nárok na príspevok na samostatne zárobkovú činnosť máš v prípade, ak budeš evidovaná na ÚP viac ako tri mesiace, absolvuješ školenie podnikatelského minima a obhájiš pred komisiou podnikatelský plán.
Ak si už mala dotáciu niekedy poskytnutú (uveď kedy), od marca t.r. sú sprísnené podmienky na poskytnutie ďalšej.
jana slivova
15.10.09,08:08
ďakujem, takže to znamená že pozastavím živnosť idem na 3 mesiace na UP, požiadam o dotáciu a pokračujem v živnosti?....ako prva otazka je ze fakt je toto v nasej republike mozné?....dalsie otázky asi nemám :-) dakujem
veronikasad
15.10.09,08:18
ďakujem, takže to znamená že pozastavím živnosť idem na 3 mesiace na UP, požiadam o dotáciu a pokračujem v živnosti?....ako prva otazka je ze fakt je toto v nasej republike mozné?....dalsie otázky asi nemám :-) dakujem
mala si už dotáciu predtým ?

Len ešte na doplnenie : Dotáciu sa ti nepodarí vybaviť za 3 mesiace. Ak neobnovíš podnikanie do termínu na podanie DP, musíš upraviť základ dane o nespotrebované zásoby a neuhradené pohladávky. Teda nie je to také jednoduché ako sa ti zdá.

Od r.2009 sú sprísnené podmienky na poskytnutie dotácie na SZČO - ďalšiu je možné poskytnúť až po 5 rokoch od tej predchádzajúcej.
jana slivova
15.10.09,08:21
..nie nemala som ešte žiadnu dotáciu
v podstate som teraz po materskej ale počas celej materskej som nemala pozastavenú živnosť aj ked príjem zo živnosti som nemala mala som len rodičovský príspevok od začiatku....