Stavros7235
15.10.09,08:18
DObry deň,

Na podanie daň. priznania za rok 2009 je čas do konca marca 2010, ale ja by som rad vedel, či ho môžem podať už napriklad 10. januára 2010. Potrebujem ho totiž ako potvrdenie o príjme...chcem auto na leasing...Vďaka za odpoveď...
Tweety
15.10.09,06:18
DObry deň,

Na podanie daň. priznania za rok 2009 je čas do konca marca 2010, ale ja by som rad vedel, či ho môžem podať už napriklad 10. januára 2010. Potrebujem ho totiž ako potvrdenie o príjme...chcem auto na leasing...Vďaka za odpoveď...
Áno, môžeš.
Stanislav 1975
15.10.09,06:30
DObry deň,

Na podanie daň. priznania za rok 2009 je čas do konca marca 2010, ale ja by som rad vedel, či ho môžem podať už napriklad 10. januára 2010. Potrebujem ho totiž ako potvrdenie o príjme...chcem auto na leasing...Vďaka za odpoveď...

Ja si tiež myslím,že daňové priznanie sa dá teoreticky podať od 2.januára-ale inak pozor, leasingovky a banky tieto skoré daň.priznania berú s rezervou,lebo dosť často sa to obchádza,že dáš daň.priznanie a potom do konca marca to zmeníš ešte a to banky vedia a preto sú opatrnejšie pri tom príjme...
Johanka
15.10.09,06:40
10.januára býva problém tu :
§38 Zákona o správe daní a poplatkov
(3) Daňové priznanie alebo hlásenie možno účinne podať na tlačive, ktorého vzor ustanoví opatrenie, ktoré vydá ministerstvo a ktoré sa vyhlasuje v Zbierke zákonov Slovenskej republiky (ďalej len "zbierka zákonov") uverejnením oznámenia o jeho vydaní. Prílohou daňového priznania je ú čtovná závierka podľa osobitného zákona;8ab) prílohou daňového priznania sú aj doklady uvedené v príslušnom tlačive daňového priznania.

... v preklade - nie vždy sú k dispozícii platné tlačivá ;). Vlastne - tuším som to ešte nezažila :).
Lianka
15.10.09,20:08
10.januára býva problém tu :
§38 Zákona o správe daní a poplatkov
(3) Daňové priznanie alebo hlásenie možno účinne podať na tlačive, ktorého vzor ustanoví opatrenie, ktoré vydá ministerstvo a ktoré sa vyhlasuje v Zbierke zákonov Slovenskej republiky (ďalej len "zbierka zákonov") uverejnením oznámenia o jeho vydaní. Prílohou daňového priznania je ú čtovná závierka podľa osobitného zákona;8ab) prílohou daňového priznania sú aj doklady uvedené v príslušnom tlačive daňového priznania.

... v preklade - nie vždy sú k dispozícii platné tlačivá ;). Vlastne - tuším som to ešte nezažila :).

Jeden rok to bolo tak, ze nove tlacivo bolo "vydane" az v polovici januara, od 2.1. az dovtedy (DU urcil konkretny den, zrejme podla vyssie citovaneho §) danovnici podavali na starom tlacive, rozumej na tlacive z predchadzajuceho roka - toto bolo DU akceptovane, aj oficialne zverejnene. V tom paragrafe sa nepise, ze tlacivo DP musi byt nove kazdy rok. Rozumiem tomu tak, ze pokial "nevyjde" nove, tak plati stare ;).
Johanka
15.10.09,20:32
Problém býva ten, že spomínaný vzor je ustanovený, zverejnený, ale fyzicky tlačivá nie sú. V takom prípade nemôžeš podať na starom. Aj teraz už vzory sú ;). Ale nie každý má SW, prístup na internet, je stále kopec daňovníkov, ktorí si DP vypisujú na stole v kuchyni :).
Lianka
15.10.09,20:34
Ked uz je zverejneny novy, tak nemozes na starom - s tymto suhlasim.
Johanka
15.10.09,20:38
Stanislav 1975
15.10.09,20:41
Ale zasa z kamarátovej skúsenosti pridávam nasledovné-súrne potreboval podať DP a neboli ešte k máni nové tlačivá(ale vzory už boli),tak podal DP na starom a potom ho z daňového vyzvali( niekedy v máji), nech to dojde prepísať na nové tlačivo- bez pokuty, bez výčitiek v pohode to priamo v kancelárii prepísal a bolo vybavené...-takže sa netreba zbytočne stresovať s tlačivami...
Melnick
15.10.09,21:10
DObry deň,

Na podanie daň. priznania za rok 2009 je čas do konca marca 2010, ale ja by som rad vedel, či ho môžem podať už napriklad 10. januára 2010. Potrebujem ho totiž ako potvrdenie o príjme...chcem auto na leasing...Vďaka za odpoveď...
mimotemyto nás chceš vytočiť, že budeš prvý ????:D:D:D
cloe
15.10.09,21:44
mimotemyto nás chceš vytočiť, že budeš prvý ????:D:D:D

Majka, nielen, že bude prvý, ale ešte nám aj pripomína, čo nás zasa čaká!
Bŕŕŕŕŕŕ:confused::confused::confused:. Už teraz mám husiu kožu!
Stanislav 1975
15.10.09,21:46
Majka, nielen, že bude prvý, ale ešte nám aj pripomína, čo nás zasa čaká!
Bŕŕŕŕŕŕ:confused::confused::confused:. Už teraz mám husiu kožu!

Sa nesťažujte tolko, však aspoň zarobíte- účtovníčky zasa budú v balíku...:D:D:D
Johanka
16.10.09,10:40
Po dlhoročnom výskume som prišla na to, že mi stačí balíček - protihodnota je kýbel :--- ušetrených nervov :D.
Marianna01
16.10.09,10:45
Sa nesťažujte tolko, však aspoň zarobíte- účtovníčky zasa budú v balíku...:D:D:D

balík = uzlík .... nervov, takže budeme :D
Stavros7235
17.10.09,22:31
No ďakujem za info, všetkým..asi teda počkám a normálne ho podám v marci...
lenkamr
22.10.09,17:24
dobry vecer, aj ja by som mala jednu otazku ohladom danoveho priznania.k nahradnemu vyzivnemu potrebujem zdokladovat prijem od aprila do septembra tohoto roku.na upsvar mi povedali, ze mam podat predbezne danove priznanie. mohol by mi niekto ohladom tohoto poradit?
tuta
22.10.09,17:37
Daňové priznanie sa podáva za zdaňovacie obdobie a to spravidla trvá od 01.01. do 31.12. Mala si sa opýtať, či už oni podávali na DÚ predbežné DP?
lenkamr
22.10.09,18:01
no, ved prave.ich to vsak nezaujima ako to spravim, oni potrebuju zdokladovat moj prijem za posledny pol rok a tym to pre nich konci.este mi vsak nezabudli pripomenut, ze ak to neprinesiem tak budem musiet nahradne vyzivne za to obdobie vratit.
tuta
22.10.09,18:17
Bola si zamestnaná, SZČO, alebo v evidencií na úrade práce? V prípade, že si bola zamestnaná tak potvrdenie od zamestnávateľa nie je problém. Ak si bola v evidencii na ÚP to tiež nie je problém. Ale ako SZČO Ti končí zdaňovacie obdobie až v decembri.
lenkamr
22.10.09,18:55
Cely rok som bola szco.Tak to ja tiez viem. No neviem, ako si v tomto poradim....
veronikasad
22.10.09,19:30
Cely rok som bola szco.Tak to ja tiez viem. No neviem, ako si v tomto poradim....
Predlož na UPSVaR spracovaný peňažný denník za požadované obdobie. Z niektorých účtovných SW sa dá vytlačiť aj priebeh podnikania. Malo by im to stačiť.
Melnick
22.01.10,15:57
No ďakujem za info, všetkým..asi teda počkám a normálne ho podám v marci...
Niééééééé, nepočúvaj nás, však vidíš ,že Ti závidíme ten termín. Jasné, že môžeš podať aj 10. januára. :):):)