PlaDis
15.10.09,09:05
Prosim o radu. Zastupujem na zakl. gener. plnomoc. konatela sro. Uspesne som dala zmenit ZI firmy z Sk na EUR najjednoduchsou metodou - vyjadrenim "suhlasu". Teraz vsak na vypise "trci" 6 desatinnych miest. Existuje nejaky dovod ( napr, z hlad. vedenia uctovnictva) preco by som mala ZI zaokruhlit napr. na dve desat. miesta ci na cele EURa ? Je s tym spojenej kopu administrativy a este aj poplatok - ak nie su k tomu nejake naliehave dovody, rada by som to odlozila na neurcito - na dobu , ked bude nutne vykonat nejaku dalsiu zmenu a urobit to potom naraz. Dakujem za odpovede
grammatika
16.10.09,11:55
Podľa mňa treba potom v poznámkach k účtovnej závierke napísať každý rok ten rozdiel (účtovné softwary zaokrúhľujú na 2 desatinné miesta a preto treba ten rozdiel napísať, lebo v obchodnom registri je iné ZI)
Premena imania nie je spoplatnená do konca roka 2009.
Potom sa spoplatňuje sumou 66 €. Žiadnu zmenu ale nemôže firma spraviť v registri, ak nemá túto premenu spravenú.
zalobaba
16.10.09,14:09
Prosim o radu. Zastupujem na zakl. gener. plnomoc. konatela sro. Uspesne som dala zmenit ZI firmy z Sk na EUR najjednoduchsou metodou - vyjadrenim "suhlasu". Teraz vsak na vypise "trci" 6 desatinnych miest. Existuje nejaky dovod ( napr, z hlad. vedenia uctovnictva) preco by som mala ZI zaokruhlit napr. na dve desat. miesta ci na cele EURa ? Je s tym spojenej kopu administrativy a este aj poplatok - ak nie su k tomu nejake naliehave dovody, rada by som to odlozila na neurcito - na dobu , ked bude nutne vykonat nejaku dalsiu zmenu a urobit to potom naraz. Dakujem za odpovede

Bolo by potrebné v budúcnosti urobiť zvýšenie ZI tak, aby ste sa úplne zbavili desatinných miest.
PlaDis
16.10.09,20:02
Dakujem za odpoved. Nazdavam sa, ze ak uz som raz na premenu ZI z Sk na € v tomto roku vyuzila najjednoduchsiu metodu " vyjadrenie suhlasu", dalsia premena - teda zaokruhlenie ZI - uz by bola spoplatnena. Alebo tomu rozumiem zle ? Mozem urobit v tomto roku bez poplatku dve po sebe iduce premeny ? Prvu - suhlas s premenou a druhu - zaokruhlenie ZI ?
Danila
17.10.09,10:03
Dakujem za odpoved. Nazdavam sa, ze ak uz som raz na premenu ZI z Sk na € v tomto roku vyuzila najjednoduchsiu metodu " vyjadrenie suhlasu", dalsia premena - teda zaokruhlenie ZI - uz by bola spoplatnena. Alebo tomu rozumiem zle ? Mozem urobit v tomto roku bez poplatku dve po sebe iduce premeny ? Prvu - suhlas s premenou a druhu - zaokruhlenie ZI ?Pri konverzii bola ako povinne určená metóda zdola nahor. Ak by si pre zaokrúhľovanie použila metódu - zaokrúhľovanie nahor - ZI aj vklady spoločníkov môžu byť aj celé číslo.
zalobaba
17.10.09,11:01
Dakujem za odpoved. Nazdavam sa, ze ak uz som raz na premenu ZI z Sk na € v tomto roku vyuzila najjednoduchsiu metodu " vyjadrenie suhlasu", dalsia premena - teda zaokruhlenie ZI - uz by bola spoplatnena. Alebo tomu rozumiem zle ? Mozem urobit v tomto roku bez poplatku dve po sebe iduce premeny ? Prvu - suhlas s premenou a druhu - zaokruhlenie ZI ?

Rozumieš tomu zle = nerozumieš tomu. Ak si už podala súhlas s automatickým prepočtom, povinnosť danú zákonom si splnila a máš ZI zapísané so 6-timi desatinnými miestami. Ak sa chcaš v budúcnosti "zbaviť" desatinných miest v ZI, nezostáva ti nič iné, iba ZI zvýšiť. Nie je možné podať najprv súhlas s automatickým prepočtom a potom si uvedomiť, že mi tie desatinné miesta nevyhovujú a opätovne podať nespoplatnený návrh na premenu.
Anja111
26.10.09,15:25
Podľa mňa treba potom v poznámkach k účtovnej závierke napísať každý rok ten rozdiel (účtovné softwary zaokrúhľujú na 2 desatinné miesta a preto treba ten rozdiel napísať, lebo v obchodnom registri je iné ZI)
Premena imania nie je spoplatnená do konca roka 2009.
Potom sa spoplatňuje sumou 66 €. Žiadnu zmenu ale nemôže firma spraviť v registri, ak nemá túto premenu spravenú.
Ani ja v tom asi nemám jasno. Keď dali klienti na OR súhlas, tak majú ZI zapísané na 6 desatinných miest. Ak budú chcieť v budúcnosti urobiť ďalšiu zmenu v OR, (napr. zmena konateľa, alebo im pribudne predmet podnikania), tak im ju urobia, ale so ZI sa už nebude hýbať. Zostane zapísané na 6 desatinných miest až dovtedy, kým sa klienti nerozhodnú zmeniť to, navýšením ZI. Alebo sa mýlim? Vopred ďakujem za každú reakciu.
zalobaba
26.10.09,15:29
Ani ja v tom asi nemám jasno. Keď dali klienti na OR súhlas, tak majú ZI zapísané na 6 desatinných miest. Ak budú chcieť v budúcnosti urobiť ďalšiu zmenu v OR, (napr. zmena konateľa, alebo im pribudne predmet podnikania), tak im ju urobia, ale so ZI sa už nebude hýbať. Zostane zapísané na 6 desatinných miest až dovtedy, kým sa klienti nerozhodnú zmeniť to, navýšením ZI. Alebo sa mýlim? Vopred ďakujem za každú reakciu.

ako hovoríš - tak píšeš = máš to správne pochopené :)
Anja111
26.10.09,15:30
ako hovoríš - tak píšeš = máš to správne pochopené :)
Ďakujem. Ukľudnila si ma... :)
mi_ke
26.10.09,17:47
Ďakujem. Ukľudnila si ma... :)

tak ja Ta trosku zneistim;)
Co si napisal je spravne, no ak budes chciet rozdelit vklad pri jeho prevode, ktory bol prepocitany na 6 dedatinnych miest, tak Ti to zamietnu, lebo max. je dovolene mat 6 desatinnych miest, viac to urcite nepojde...takze sa nevyhnes navysovaniu ZI...