bendulka
15.10.09,10:20
Dobrý deň, chcem sa spýtať, či si môže dať do nákladov živnostník - murár ubytovanie ak je pracovne vyslaný na 3 mesiace mimo svoj domov.
Ďakujem
Zita5
15.10.09,10:36
Dobrý deň, chcem sa spýtať, či si môže dať do nákladov živnostník - murár ubytovanie ak je pracovne vyslaný na 3 mesiace mimo svoj domov.
Ďakujem

Kto ho vyslal ?
bendulka
15.10.09,10:39
vyslal ho zamestnávateľ a ubytovanie si musia platiť sami
Lianka
15.10.09,10:42
Aky zamestnavatel? Zivnostnik nema zamestnavatela. Je predsa podnikatelom.
bendulka
15.10.09,10:46
No oni pracujú pod jednou firmou na živnosť a ona ich vyslala, tak som to myslela len som to zle napísala.
Zita5
15.10.09,10:49
No oni pracujú pod jednou firmou na živnosť a ona ich vyslala, tak som to myslela len som to zle napísala.


Živnostník nemá predsa zamestnávateľa , ak pracuje na pracovný pomer , ubytovanie prepláca zamestnávateľ .
Lianka
15.10.09,10:49
Nerozumiem, co znamena pod jednou firmou - pre jednu firmu?

§ 2
(1) Podnikaním sa rozumie sústavná činnosť vykonávaná samostatne podnikateľom vo vlastnom mene a na vlastnú zodpovednosť za účelom dosiahnutia zisku.
vid. Obchodny zakonnik

Podnikatel si vydavky znasa sam. Ma narok na cestovne nahrady podla zakona o cestovnych nahradach.
Ociviste
21.10.09,16:11
Dobry den. Chcem sa opytat, ci si moze samotny zivnostnik dat do nakladov ubytovanie ak ma miesto podnikania napr. Zilina a stavebne prace robil v Kosiciach, kde aj prespaval na ubytovni.
Dakujem za odpoved.
Lianka
21.10.09,18:03
Ano, moze, je to jeho naklad.
Ociviste
21.10.09,19:14
Dakujem za odpoved. :-)