Kurucz
15.10.09,11:33
Môj klient, štvrťročný platiteľ DPH, našiel niekde v šuflíku faktúry vystavené v marci, v apríli a v decembri 2008 za nákup materiálu. Základ mám zaúčtovať ako nedaňový výdavok, keďže sa to týka minulého roku /nechce, aby sme podali dodatočné daňové priznanie/ a DPH môže nárokovať v tomto štrvťroku?
alušik
15.10.09,11:47
Zákon o dani z príjmu bol tento rok k 1.3.2009 zmenený, takže je možné zaúčtovať faktúry do nákladov r.2009 s tým, že nemusíte podávať dodatočné daňové priznanie na daň z príjmu...
http://www.porada.sk/1114325-post12.html
Čo sa týka DPH - ak obhájite, že faktúra nebola minulý rok doručená (nie Vám, ale klientovi), tak potom nemusíte robiť dodatočné DP, ale môžete do zahrnúť do daňového priznania v tomto štvrťroku - uplatníte odpočítanie dane podľa toho, kedy boli faktúry doručené.
Kurucz
15.10.09,13:30
Ďakujem za odpoveď. Môžem Vás poprosiť, ktorý § bol zmenený v tom zmysle, že faktúru z roku 2008 môžem zaúčtovať do nákladov, neviem to nájsť v zákone o dani z príjmu.
alušik
15.10.09,13:45
Zákon o dani z príjmu § 17 ods. 31, ktorý bol doplnený od 1.3.2009.
Inak, keď kliknete na ten modrý odkaz v mojom príspevku, tam máte tento § aj citovaný...;)