blade
24.08.05,08:50
Mám otázku.

Kúpil som si pred mesiacom tovar do 10.000 Sk na firmu pre vlastnú potrebu. K 1.9.2005 chcem ukončiť živnosť. Neviem ako to presne zaúčtovať a či to má ovplyvniť daň z príjmu. (Lebo faktúru som nahodil do účtovníctva a tým mi klesola daň z príjmu. napr. mal som daň z príjmu 10000 Sk a po nahodení mám len 9000 Sk.) Je to správne alebo nie?
Zita5
24.08.05,06:55
Mám otázku.

Kúpil som si pred mesiacom tovar do 10.000 Sk na firmu pre vlastnú potrebu. K 1.9.2005 chcem ukončiť živnosť. Neviem ako to presne zaúčtovať a či to má ovplyvniť daň z príjmu. (Lebo faktúru som nahodil do účtovníctva a tým mi klesola daň z príjmu. napr. mal som daň z príjmu 10000 Sk a po nahodení mám len 9000 Sk.) Je to správne alebo nie?Nie je to správne . Zakúpenie tovaru pre vlastnú spotrebu sa učtuje do výdavkov neovplyvňujúcich základ dane - osobná spotreba podnikateľa. Čiže tie peniaze, ktoré si minul na tovar pre os.potrebu Ti vstupujú do DZ . Píšem z pohľadu JÚ , lebo predpokladám , že také aj vedieš .
Vladimír Ozimý
24.08.05,08:39
ja by som sa na to pozrel aj z ineho pohladu v pripade ze je to mozne vyuzit v podnikani tak nevidim dovod preco to tam nedat a zrusit zivnost.....sak ti to zostane...
Zita5
24.08.05,08:50
ja by som sa na to pozrel aj z ineho pohladu v pripade ze je to mozne vyuzit v podnikani tak nevidim dovod preco to tam nedat a zrusit zivnost.....sak ti to zostane...

Aj to je jedna z alternatív , ale nakoniec pokiaľ to nepredá a zostane mu to v zásobách , v konečnom dôsledku to aj tak zdaní , keď rozmýšľa zrušiť živnosť .
Vladimír Ozimý
24.08.05,08:53
suhlasim ak je to tak je to pripocitatelna polozka k zakladu dane....ale ak sa to da evidovat ako spotreba neviem o co ide a nie ako zasoba tak sa to da
Zita5
24.08.05,09:00
suhlasim ak je to tak je to pripocitatelna polozka k zakladu dane....ale ak sa to da evidovat ako spotreba neviem o co ide a nie ako zasoba tak sa to da
Myslím , že evidencia je jedna vec a preukázanie spotreby je druhá . Nevieme o čo sa jedná , tak to zostáva na zadávateľovi otázky .;)